Ekofan – konkurs z tradycjami

Ekofan – konkurs z tradycjami

w Aktualności

Reprezentacje siedmiu szkół podstawowych wzięły udział w powiatowym konkursie przyrodniczo-ekologicznym ,,EKOFAN". Wśród laureatów i finalistów znalazła się młodzież z Głuszycy.

Celem konkursu, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2 w Głuszycy, jest propagowanie wśród uczniów wiedzy przyrodniczej i ekologicznej oraz rozbudzanie ich zainteresowań oraz uzdolnień. Do tegorocznej edycji zgłosiło się siedem szkół podstawowych: trzy z Głuszycy, po jednej z Jedliny-Zdroju, Boguszowa-Gorców, Jugowic i Sokołowska. – ,,EKOFAN" był pierwszym zorganizowanym w powiecie konkursem o charakterze przyrodniczo-ekologicznym. Można mówić już o pewnej tradycji, bowiem spotykamy się tutaj po raz dziewiąty – mówiła Jadwiga Szewczyk, dyrektor SP nr 2 w Głuszycy.

W konkursie, składającym się z części pisemnej i ustnej, wzięło udział 21 uczniów, którzy zmagali się w dwóch kategoriach: indywidualnej oraz zespołowej. W kategorii indywidualnej I miejsce ex aequo zajęli: Mateusz Woźniak (SP Sokołowsko), Kacper Jurewicz (SP Głuszyca Górna) i Marianna Palacz (SP Sokołowsko). II miejsce przypadło Kindze Chuchli (SP nr 2 Głuszyca), Laurze Chalweg (SP nr 3 Głuszyca) i Bartoszowi Wiąckowi (SP Jedlina-Zdrój). Trzeci na podium byli: Patrycja Karczmarek (SP Boguszów-Gorce), Aleksandra Sowa (SP Głuszyca Górna) i Aleksandra Mamerska (SP Boguszów-Gorce).

W kategorii zespołowej puchar przechodni za I miejsce z rąk burmistrza Głuszycy Wojciecha Duraka odebrała drużyna reprezentująca SP z Sokołowska. II miejsce zajęła SP z Głuszycy Górnej, a III lokata przypadła SP z Jedliny-Zdroju.

Puchar, nagrody i dyplomy wręczał Wojciech Durak, burmistrz Głuszycy, który jednocześnie zaapelował do obecnych, aby pamiętać o ideach ekologicznych w codziennym życiu. Nauczyciele, którzy przygotowali uczniów do konkursu, otrzymali z rąk gospodarza gminy podziękowania.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Wojskowi w powiecie

Na zaproszenie starosty Krzysztofa Kwiatkowskiego ziemię wałbrzyską odwiedzili  żołnierze z 12 Szczecińskiej

Wypadek paralotniarza

\W okresie wakacyjnym niemal codziennie dochodzi do wypadków w rejonie działania Grupy
Go to Top