Ekologiczne warsztaty

w Głuszyca/Powiat/Region

Zwiększenie wiadomości ekologicznej było głównym celem warsztatów, które w dniach 27 i 28 lutego odbyły się dla uczniów szkół podstawowych w Głuszycy.

Warsztaty na temat: Odpady? Selektywnie i ekologicznie!” zaplanowane w wymiarze 2 godzin lekcyjnych (2 razy po 45 minut), składały się z kilku części. Pierwsza z nich była rozmowa z uczniami – pytania pomocnicze, kierujące, pozwalają na wprowadzenie do tematu i rozpoznanie wiadomości i umiejętności uczniów. Kolejnym była tzw. mapa myśli – budowanie mapy skojarzeń ze słowem odpady, szukanie wspólnie faktycznych i pozornych odpadów w naszych skojarzeniach. Tutaj uczestnicy zastanawiali się wspólnie, czy wzrost liczby odpadów jest problemem. Kolejnym etapem był Wiersz z obrazkami – interpretacja tekstu dotyczącego odpadów, obrazowanego ilustracjami, rozwijającego umiejętność selektywnego gromadzenia odpadów. W dalszej części odbyły się warsztaty ze skrawka. Była to część praktyczna, kiedy razem z uczniami budujemy zabawki, przydatne rzeczy z pozornych odpadów takich jak: butelki PET, rolki po papierze toaletowym lub ręcznikach papierowych, słoiczkach, kubkach papierowych itp. Całość zakończył konkurs z symbolicznymi nagrodami, którego zadaniem było  utrwalenie zdobytych wiadomości w czasie zajęć.

Celem warsztatów było zwiększenie świadomości ekologicznej głuszyckich uczniów, budzenie postaw proekologicznych ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień dotyczących selektywnej zbiórki odpadów. Zajęcia prowadzone były przez osoby z wykształceniem pedagogicznym. Przygotowane zostały tzw. rozety „Segreguj to proste”, dzięki którym z łatwością przyporządkujemy odpad do właściwej frakcji odpadów. Burmistrz Roman Głód przekazał także głuszyckim szkołom komplet pojemników przeznaczonych do selektywnej zbiórki odpadów. Całość zadania została sfinansowana ze środków własnych Gminy Głuszyca.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Głuszyca

Współpraca popłaca

Poseł Marcin Gwóźdź, który uczestniczył w III Sudeckie Forum Inicjatyw w Głuszycy,

I Piknik Militarny – fotorelacja

Przejażdżki pojazdami wojskowymi, pokaz specjalnie szkolonych psów grupy poszukiwawczej straży pożarnej, starcie

Sprzęt pomaga służbom

Krzysztof Kwiatkowski, starosta powiatu wałbrzyskiego wspólnie z Sylwestrą Wawrzyniak, przewodniczącą Rady Powiatu
Go to Top