Eleni dla seniorów

w Czarny Bór/Powiat

Znane i lubiane melodie, a wśród nich m.in. „Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca”, „Miłość jak wino” i „Za każdy uśmiech Twój” można było usłyszeć w niedzielne popołudnie podczas obchodów Dnia Seniora. Ponadczasowe utwory, które tłumnie zgromadziły publiczność w Bibliotece i Centrum Kultury wykonała artystka polskiej sceny muzycznej – Eleni.

Piosenkarka zabrała wiernych fanów w sentymentalną, jesienną podróż do świata dźwięków, okraszoną wspomnieniami z kraju pochodzenia jej rodziców, czyli Grecji. Eleni podbiła serca publiczności i po koncercie rozdała setki autografów, m.in. na swoich płytach oraz chętnie fotografowała się ze słuchaczami. Gminne obchody Dnia Seniora już na stałe wpisały się w gminny kalendarz imprez kulturalnych. W poprzednich latach na czarnoborskiej sceny występowali znakomici polscy artyści,  a wśród nich: Halina Frąckowiak, Andrzej Rybiński, Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz, Zbigniew Wodecki i Izabela Trojanowska.

Eleni – pseudonim artystyczny Heleny Dzoka lub Tzoka, z domu Milopulos, polskiej piosenkarki pochodzenia greckiego urodzonej w 1956 r. w Bielawie. Od 1975 roku działała w zespole Prometheus, od 1980 rozpoczęła karierę solową. Do dziś wzbudza wiele sympatii wśród słuchaczy, wykonuje nie tylko swoje utwory, ale także kolędy i pieśni religijne. W2006 roku, z okazji 30-lecia pracy artystycznej, Eleni wydała książkę Nic miłości nie pokona.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Czarny Bór

Koncert Noworoczny

Muzyczna uczta na dobry początek Nowego Roku 2023 w Czarnym Borze.

Gminno-Powiatowe obchody

„Polacy chcą niepodległości, lecz pragnęliby, aby ta niepodległość kosztowała dwa grosze i
Go to Top