Eleni dla seniorów

w Czarny Bór/Powiat

Znane i lubiane melodie, a wśród nich m.in. „Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca”, „Miłość jak wino” i „Za każdy uśmiech Twój” można było usłyszeć w niedzielne popołudnie podczas obchodów Dnia Seniora. Ponadczasowe utwory, które tłumnie zgromadziły publiczność w Bibliotece i Centrum Kultury wykonała artystka polskiej sceny muzycznej – Eleni.

Piosenkarka zabrała wiernych fanów w sentymentalną, jesienną podróż do świata dźwięków, okraszoną wspomnieniami z kraju pochodzenia jej rodziców, czyli Grecji. Eleni podbiła serca publiczności i po koncercie rozdała setki autografów, m.in. na swoich płytach oraz chętnie fotografowała się ze słuchaczami. Gminne obchody Dnia Seniora już na stałe wpisały się w gminny kalendarz imprez kulturalnych. W poprzednich latach na czarnoborskiej sceny występowali znakomici polscy artyści,  a wśród nich: Halina Frąckowiak, Andrzej Rybiński, Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz, Zbigniew Wodecki i Izabela Trojanowska.

Eleni – pseudonim artystyczny Heleny Dzoka lub Tzoka, z domu Milopulos, polskiej piosenkarki pochodzenia greckiego urodzonej w 1956 r. w Bielawie. Od 1975 roku działała w zespole Prometheus, od 1980 rozpoczęła karierę solową. Do dziś wzbudza wiele sympatii wśród słuchaczy, wykonuje nie tylko swoje utwory, ale także kolędy i pieśni religijne. W2006 roku, z okazji 30-lecia pracy artystycznej, Eleni wydała książkę Nic miłości nie pokona.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Czarny Bór

Dożynki i Święto Pieroga

Tradycyjne, Czarnoborskie Dożynki, wielobarwne stoiska ze swojskim jadłem oraz legendarne Dolnośląskie Święto

Zawody rowerowe MTB

Aż 130 zawodników stanęło na starcie zawodów rowerowych, które rozegrano nad zalewem

Spółdzielnia powołana

W siedzibie Inkubatora Przedsiębiorczości w Czadrowie odbyło się zebranie założycielskie Spółdzielni Energetycznej
Go to Top