Enduro Sprint w Wałbrzychu

Enduro Sprint w Wałbrzychu

w Galeria/Sport

juz w najbliższy weekend w Wałbrzychu, po raz pierwszy w Polsce, zorganizowane zostaną dwudniowe zawody ENDURO Sprint, będące jednocześnie eliminacją Czeskiego Pucharu ENDURO CUP 2011 oraz III eliminacją Pucharu Dolnego Śląska dla motocykli crossowych i enduro. Zobacz jak było na motohałdzie w 2010 roku. Zdjęcia poniżej

Na zawodników czeka ciekawa formuła zawodów oraz wyjątkowa i atrakcyjna trasa ulokowana na stadionie Victoria w Wałbrzychu i największej na Dolnym Śląsku hałdzie Wiesław. Na terenie tym z powodzeniem organizowane były poprzednie edycje Motohałdy zaliczane do Pucharu Dolnego Śląska oraz Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej. Dla zawodników startujących w Pucharze Dolnego Śląska organizatorzy zapewniają atrakcyjne nagrody. Impreza dopuszcza motocykle typu motocross (bez rejestracji).

Trasa:Cała trasa – pętla liczy ok. 12 km, składa się z dwóch odcinków specjalnych – Cross Test i Enduro Test oraz z odcinków dojazdowych między nimi.Pomiędzy odcinkami będzie oznaczona pętla dojazdowa wg. zasad enduro.Cross Test – próba czasowa przebiega koło parku maszyn i biura zawodów, przy stadionie Victorii. Trasa ta zlokalizowana będzie na Naszym torze, nie zabraknie takich przeszkód jak, wyskoki, ciasne zakręty, szykany, miejsca podmokłe, piaszczyste zakręty (tegoroczna nowość) oraz drewniane kłody.Enduro Test – druga próba to zdobywanie szczytów hałdy Wiesław. Start będzie zlokalizowany tuż u jej podnóża, który rozpocznie się ekstremalnym podjazdem. Na samej hałdzie nie zabraknie stromych zjazdów, trawersów, odcinków kamienistych, ciasnych wąwozów i elementów zbliżonych do jazdy trialowej.

Zasady rozegrania zawodów:Każdy zawodnik ma do przejechania 5 razy 12-sto kilometrową pętlę i zlokalizowane na niej 2 odcinki specjalne, podczas których będzie mierzony czas przejazdu. Na wynik końcowy będzie się składała suma czasu przejazdu odcinków specjalnych.Zawodnicy będą mieli ustalony maksymalny czas pokonania całej pętli wraz z odcinkami specjalnymi. Niezmieszczenie się w ustalonym czasie będzie skutkowało naliczeniem dodatkowych karnych sekund.Uczestnicy do prób Enduro i Cross Test startują pojedynczo co 20 sekund każdy.

Ważna informacja dla polskich zawodników:

Polscy zawodnicy zapisują się tylko i wyłącznie w biurze zawodów WSM Chełmiec

21.05.2011 Sobota – zawodnicy startują w ENDURO CUP 2011 wg. czeskiej klasyfikacji wraz zawodnikami z Czech22.05.2011 Niedziela – zawodnicy startują w ENDURO CUP 2011 wg. czeskiej klasyfikacji lub w III eliminacji Pucharu Dolnego Śląska wg. oddzielnego harmonogramu czasowego.Zawodnicy Pucharu Dolnego Śląska będą mogli rywalizować w niedziele wg klas z regulaminu PDŚ 2011, a w sobotę w ramach treningu z zawodnikami z Czech wg klas z regulaminu Enduro Cup 2011.Zgłoszenia przyjmowane będą mailowo do dnia 19.05 lub w biurze zawodów klubu WSM Chełmiec w dn. 21-22.05.2011

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Galeria

Ludzie z pasją

– Lubię czasami poleżeć i oglądać, jak fruwają nad domem – mówi
Go to Top