Expo Zdrowie

Expo Zdrowie

w Region

– Takie badania dopingują do zadbania o siebie. Nareszcie coś się dzieje! Kiedy następna taka impreza? – to tylko garść opinii z Expo Zdrowie, które odbyło się w Kamiennej Górze. Ten bezpłatny program profilaktyki zdrowotnej realizowany przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną (ChSCh) ze środków unijnych 18 maja rusza w Świebodzicach, 22 – w Trzebnicy. Już teraz warto zagwarantować sobie udział.

Expo Zdrowie to wystawa zdrowotna, podczas której uczestnicy przechodzą przez osiem stanowisk odpowiadających ośmiu zasadom zdrowego stylu życiu i dowiadują się, jak zachować sprawność i witalność na długie lata. Dzięki okazji do poddania się podstawowym badaniom medycznym zyskują dodatkowo informację o stanie swojego organizmu. A można było zmierzyć: ciśnienie krwi, tkankę tłuszczową, wydolność oddechową, poziom cukru, cholesterolu i trójglicerydów oraz obliczyć wskaźnik masy ciała.- W sumie ponad 90 osób bezpłatnie się przebadało i skorzystało z konsultacji lekarskich – mówi Marek Jankowski, koordynator. – Ich podstawę stanowiły uzyskane wyniki.

Expo Zdrowie jest jednak nie tylko pożyteczne, ale i przyjemne. Przekonali się o tym ci, którzy zażyli relaksacyjnego masażu albo próbowali potraw warzywno-owocowych. Natalia Majewska, autorka wszystkich dań przygotowała kilka rodzajów past: z grochu, z pszenicy z sosem pomidorowym lub majonezem, z ciecierzycy i – hit nad hitami – z orzechów i pieczarek. Serwowane na chlebie pszenno-razowym albo z siemieniem lnianym pozytywnie zaskakiwały smakoszy. Podobnie reagowano, delektując się pieczenią z dyni i słonecznika. Wiele osób kilkakrotnie upewniało się, czy aby na pewno dobrze usłyszały skład. Była także propozycja deseru – słodkie kulki bakaliowe bez dodatku cukru. Pani Natalia chętnie dzieliła się przepisami i dodatkowo odsyłała do swojego bloga: zdrowinacodzien.blogspot.com.

Imprezie towarzyszyły po raz pierwszy warsztaty motywacyjne. Wzięło w nich udział ponad 80 osób podzielonych na cztery grupy. Mimo ogromnego zróżnicowania społecznego uczestnicy znaleźli wspólny język – otworzyli się na siebie, dzielili doświadczeniem życiowym. Organizatorzy cenią sobie słowa podziękowania, jakie przekazywali im uczestnicy programu. Sami także wyrażali wdzięczność. – Jestem wdzięczny za życzliwość i pomoc pani Moniki Zarzyckiej z urzędu miasta – podkreśla Marek Jankowski. – Jej serdeczne zaangażowanie widać było na każdym kroku. Przypominamy: następne Expo Zdrowie już 18 maja w Świebodzicach, a później 22 maja w Trzebnicy. To kolejne z cyklu dolnośląskich wystaw zdrowotnych realizowanych przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną (ChSCh) i współfinansowanych przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Organizatorzy serdecznie zapraszają przede wszystkim osoby niezatrudnione, między 15 a 64 rokiem życia. I przypominają, że wcześniejsze zgłoszenie daje pewność udziału we wszystkich badaniach. Informacja i zapisy pod numerami: 662 292 011, 746 466 467, 792 219 698 lub bezpośrednio przed imprezą (w miarę wolnych miejsc). Przyjdź po swoje zdrowie!

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Zamkowe 5 złotych

Do obiegu trafiła kolekcjonerska moneta 5 złotowa z wizerunkiem Zamku Książ w
Go to Top