Fajbusiewicz ostrzega seniorów

Fajbusiewicz ostrzega seniorów

w Aktualności

W grudniu 2014 r. rusza czwarta edycja spotkań w ramach akcji społecznej pod hasłem „Nie znasz, nie otwieraj". Prowadzący spotkań Michał Fajbusiewicz odwiedzi również Wałbrzych, aby osobiście ostrzec osoby starsze przed oszustami, wydającymi się za przedstawicieli handlowych.

– Nieuczciwi akwizytorzy – sprzedawcy energii eklektycznej czy komunikacji – coraz częściej odwiedzają nasze domy i namawiają na podpisanie nowych umów, nie zawsze dla nas korzystnych. Niestety, w większości wypadków ofiarami oszustw i kradzieży we własnych mieszkaniach padają seniorzy – wyjaśnia Michał Fajbusiewicz. Inicjatorem bezpłatnych informacyjnych spotkań w ramach akcji społecznej „Nie znasz, nie otwieraj" jest Tauron Polska Energia. Poprzednie edycji akcji spotkały się z bardzo pozytywnym przyjęciem wśród kuracjuszy i mieszkańców miejscowości uzdrowiskowych. Spotkanie w Wałbrzychu w ramach akcji „Nie znasz, nie otwieraj!" odbędzie się w poniedziałek 15 grudnia w Zespole Szkół Społecznych nr 1 o godz.10.00. W trakcie wykładu Michał Fajbusiewicz przedstawi główne zagrożenia, jakie czyhają na osoby starsze. Według oficjalnych policyjnych statystyk, największym odsetkiem wykroczeń wobec seniorów są kradzieży i wyłudzanie pieniędzy. „Na administrację", „na telekomunikację" , „na gazownię" – to są tylko niektóre z metod stosowane przez oszustów, którzy pod różnymi pretekstami nakłaniają seniorów na drogi zakup produktu bądź usługi.

Prowadzący Michał Fajbusiewicz szczegółowo opisze wszystkie najpopularniejsze techniki, a także wskaże proste rozwiązania, które pozwolą zwiększyć bezpieczeństwo w domu.Spotkaniu towarzyszyć będzie trening asertywności. Ćwiczenia prowadzone przez profesjonalnego trenera pozwolą uczestnikom rozwinąć asertywną postawę i nauczyć się przyjmowania jej podczas kontaktów z przedstawicielami handlowymi. Omówione zostaną również reguły podpisywania bezpiecznych umów oraz najważniejsze prawa każdego konsumenta. Po zakończeniu spotkania wszyscy seniorzy otrzymają „Poradnik bezpiecznego seniora", zawierający najważniejsze informacje i porady, a także upominek od organizatora – kalendarz na 2015 rok.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Cyfrowa Gmina”

Gmina Czarny Bór otrzymała wsparcie w wysokości 100 tysięcy złotych na rozwój

Wojskowi w powiecie

Na zaproszenie starosty Krzysztofa Kwiatkowskiego ziemię wałbrzyską odwiedzili  żołnierze z 12 Szczecińskiej
Go to Top