Ferie w Lalkach

Ferie w Lalkach

w Kultura

"Wół i osioł", "Nie bójcie się czarownic", "Ferdynand WSpaniały", "Bajka o szczęściu" czy "Och. Emil". Bardzo ciekawie zapowiada się program artystyczny Teatru Lalki i Aktora na zbliżające się ferie.

Ferie w Lalakch ropoczną się w niedzielę, 15 stycznia o godz. 12.30 spektaklem „Wół i Osioł" w reż. Arkadiusza Porady, opowiadającym zabawną historię dwojga zwierząt, których nudną i ciężką egzystencję w betlejemskiej stajni przerywa niespodziewane i tajemnicze pojawienie się Jezuska. O godz. 16.00 na Małej Scenie w przestrzeni pełnej poduszek najnajmłodszych widzów z czarownicami oswajać będzie Aleksandra Pejcz w monodramie „Nie bójcie się czarownic". Dwa dni później, 17 stycznia o godz. 11.00 w rozśpiewanym spektaklu „Ferdynand Wspaniały" w reż. Lucyny Sypniewskiej razem z psem marzycielem odbędziemy bajkową, pełną fantazji i humoru podróż przez ludzki świat. Uczciwy, zadowolony i przyjaźnie nastawiony do innych Ferdynand z pewnością łatwo podbije serce każdego dziecka,a jego determinacja w dążeniu do celu przekona nas o wierze w spełnianie marzeń. Już 20 stycznia o godz. 9.30 oraz 21 stycznia o godz. 17.00 (spektakl rodzinny) będzie można zobaczyć „Bajkę o szczęściu" w reż. Ewy Giedrojć – przedstawienie o wielkim przywiązaniu do drugiej osoby, przejmującej przyjaźni Dziadka i trójki utalentowanych zwierząt oraz jej pielęgnowaniu, które poruszy niemalże każdego.

Wszystkie wszędobylskie dzieci ciekawe świata zapraszamy 22 stycznia o godz. 12.30 na spektakl „Och, Emil!" w reż. Lecha Chojnackiego, przedstawiający przygody rezolutnego, śmiesznego i odważnego chłopca, marzącego o tym, by stać się dorosłym. Będzie można spojrzeć na siebie samych przez pryzmat teatralnej konwencji, która z dużym poczuciem humoru szkicuje portrety członków rodziny i relacje między światem dorosłych a światem dzieci „Calineczka" w reż. Konrada Dworakowskiego to spektakl o podróży małej dziewczynki, której wzrost nie przekracza jednego cala, uwikłanej w niezależne od siebie sytuacje, z których mimo przeciwności udaje jej się jakoś wyplątać, nie pozostawiając śladu na jej równie kruchej jak postura wrażliwości. Jak bardzo te zdarzenia są istotne, nie tylko dla niej samej, ale także dla adresata, którym wbrew pozorom mogą być także dorośli, można będzie się przekonać 29 stycznia o godz. 12.30.

Cena biletu:

normalny – 15 zł,

ulgowy – 13 zł

REZERWACJA poniedziałek – piątek w godz. 900-1400 tel. 74 666 57 90, 74 666 73 40

KASA BILETOWA czynna godzinę przed spektaklem oraz w każdy czwartek w godz. 10.00-11.00, 15.00-16.00: tel. 74 666 73 41

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Równorzędne nagrody

Organizowany przez Gminę Czarny Bór, Kopalnię Mineral Polska Sp. z o. o.

„Artyści dzieciom”

W średniowiecznej scenerii Zamku Grodno odbył się wernisaż wystawy ” Artyści dzieciom-

SILENTlive

W marcu minęło już trzynaście długich lat zespołu SILENTlive. Grupa od dłuższego
Go to Top