Festiwal Pieśni Patriotycznej

Festiwal Pieśni Patriotycznej

w Kultura

Już po raz drugi w Lutomi Górnej odbył się Festiwal Pieśni Patriotycznej. Tegorocznym mottem były słowa polskiego poety Jana Kasprowicza: „ Przyniosę Ci kilka pieśni, na nutę niewyszukaną. W górach je naszych zebrałem, przy stawach, pod skalną ścianą". Tegorocznej edycji Festiwalu Pieśni Patriotycznej towarzyszyła wystawa obrazów Jerzego Bieleckiego z Pszenna, tworzonych haftem krzyżykowym .

Festiwal Pieśni Patriotycznej jest pięknym nawiązaniem do idei dążeń niepodległościowych Polaków. To doskonała forma uczczenia Święta Niepodległości Polski- mówi wójt gminy T. Mazurek. To także edukacyjno-wychowawcze: poszerzenie znajomości historii Polski oraz kształtowanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży. Jury w składzie: Mirosława Druzd, Krzysztof Jas, Tomasz Sochacki po wysłuchaniu wszystkich zgłoszonych do eliminacji Festiwalu uczestników postanowiło przyznać nastepujące nagrody:

W kategorii I nagrodę dla Zespołu ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Pszennie,

W kategorii II następujące nagrody dla: Zespołu z Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Lutomi Dolnej, opiekunem zespołu jest Pan Dariusz Jaros, Zespołu z Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Pszennie, opiekunem zespołu jest Pani Małgorzata Ochenduszko,

W kategorii III dla: Zespołu "Ale Babki", opiekunem zespołu jest Hanna Raszkiewicz i Zdzisław Christ Zespołu "Kądziołeczka z Lutomi, opiekunem zespołu jest Dominik Natanek, Zespołu "Stokrotka" z Lutomi, opiekunem zespołu jest Dominik Natanek

Grand Prix Festiwalu Pieśni Patriotycznej 2011 powędrowało do Zespółu "Lutonutki" ze Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej, którego opiekunem jest Dariusz Jaros.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*