Festiwal Piosenki Turystycznej „Topinambur"

Festiwal Piosenki Turystycznej „Topinambur"

w Kultura

Na pięćdziesiąt jeden gitar zabrzmiał turystyczny przebój „Hej, przyjaciele" podczas Festiwalu Piosenki Turystycznej „Topinambur", który od pięciu lat odbywa się w Gospodarstwie „Cicha Bartna" w Bolkowicach.

Do przesłuchań konkursowych zgłosiło się 10 zespołów i 6 solistek. Boguszów-Gorce reprezentował duet „Rozśpiewana Szóstka" , czyli Emilia Koniszewska i Gabriela Zimna z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Boguszowie – Gorcach, których instruktorką jest Danuta Foryś. Komisja przyznała w kategorii solistek pierwsze miejsce Aleksandrze Chanyszkiewicz, uczennicy SP nr 19 w Legnicy. Drugie miejsce zdobyła Weronika Jastrzębska, reprezentująca świetlicę GOK w Bolkowicach, a trzecie Karolina Rydzewska, uczennica Gimnazjum w Wiadrowie. Wyróżniono również Karolinę Mertins z Bolkowic. Wśród zespołów młodszych najlepszy okazał się duet „Rozśpiewana Szóstka z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Boguszowie – Gorcach, Do nich również trafiła gitara, ufundowana przez wójta Sebastiana Oszczędę.Część pokonkursowa Festiwalu była w tym roku wyjątkowo bogata: na „rozgrzanie" melodie taneczne i ludowe z różnych stron świata zaprezentował polsko – ormiański duet akordeonowy „Piotr i Jacek"; w świat piosenki poetyckiej, hiszpańskiej i francuskiej wprowadziła Joanna Kogut z Boguszowa – Gorc, a finał należał do zespołu „SETA".

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Ścisła teatralna czołówka

Zakończyły się 20-te Jubileuszowe Dziecięco-Młodzieżowe Konfrontacje Teatralne Teatrrrałki w Jeleniej Górze. Teatrrrałki

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,
Go to Top