Festiwal pobił rekord

Festiwal pobił rekord

w Region

Nagrodę 10 tysięcy złotych oraz świdnickiego Złotego Dzika otrzymał Adrian Panek, autor kostiumowego filmu „Daas".Z powodu rosnącej popularności, organizatorzy są przekonani, że już niedługo Festiwal Reżyserii Filmowej, stanie się największym festiwalem filmowym nie tylko w Polsce ale i na świecie.

Po Kryształowym i Diamentowym Dziku przyszła kolej na Złotego Dzika, nagrodę dla najlepszego reżysera, którą otrzymał Adrian Panek, autor filmu „Daas". – To dla mnie ważne wyróżnienie, ponieważ to mój debiut. Cieszę się, że Festiwal Reżyserii Filmowej powstał, gdyż młodzi twórcy mają szansę wykazać się swoimi umiejętnościami"- mówił reżyser. Na zakończenie, organizatorzy podsumowali sukces przedsięwzięcia – Tegoroczne wydarzenie przekroczyło nasze oczekiwania. Rozdaliśmy 14 tysięcy wejściówek, a w ubiegłym roku było to tylko 8 tysięcy, a już wtedy wydawało się to liczbą rekordową. Jak tak dalej pójdzie Festiwal Reżyserii Filmowej stanie się największym festiwalem filmowym na świecie- mówił Stanisław Dzierniejko, dyrektor i pomysłodawca festiwalu, cieszącego się sympatią również wśród polskich aktorów. Na otwarciu gościliśmy Janusza Gajosa, zaś na oficjalne zamknięcie przyjechała Katarzyna Figura – W ubiegłym roku to ja byłam tym szczęśliwcem, który otrzymał nagrodę. To bardzo miłe uczucie i ciesze się, że teraz trafi do kogoś innego.- mówiła aktorka. Na dalszą rozmowę Katarzyny figury z naszą redakcją zapraszamy na stronę 3.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Odwiedzili sąsiadów

Delegacja z Gminy Czarny Bór gościła w połowie września w gminie Steimbke

Akcja #sadziMY w Gminie Czarny Bór

Gminne przedszkole „Malafirek” dołączyło do ogólnopolskiej akcji #sadziMY zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej

„Cyfrowa Gmina”

Gmina Czarny Bór otrzymała wsparcie w wysokości 100 tysięcy złotych na rozwój
Go to Top