Finał Odysei Umysłu

Finał Odysei Umysłu

w Region

Drużyna Odyseuszy ze świebodzickiego liceum, która w marcu br. zdobyła drugie miejsce w regionalnym eliminacjach we Wrocławiu, uczestniczyła w XXV jubileuszowym Finale Ogólnopolskim „Odysei Umysłu”. – Znaleźliśmy się wśród 1.5 tysiąca uczniów i studentów z całej Polski -kreatywnie myślących i działających w duchu innowacji – mówią dumnie.

W Pomorskim Parku Naukowo -Technologicznym w Gdyni oraz w hali Gdynia Arena spotkało się 215 zespołów, wyłonionych w eliminacjach regionalnych spośród 522 drużyn (3509 Odyseuszy). Zaprezentowały one rozwiązania problemów długoterminowych, rywalizowały w zadaniach spontanicznych, oglądały występy innych zespołów, spotkały się na imprezie integracyjnej, zwiedzały Gdynię i okolice, a także korzystały z uroków słonecznej nadmorskiej plaży. Moc pozytywnej energii, atmosfera święta, radości i zmagań w duchu fair play, a także kreatywni i pozytywnie zakręceni uczestnicy – to coroczne wyznaczniki tego projektu. W Odysei biorą bowiem udział ludzie, którzy mają ze sobą wiele wspólnego- od szkoły i życia chcą czegoś więcej, lubią wyzwania, bo nudzi ich łatwizna, na przekór modom myślą inaczej, wiedzą, że zespół to siła, bo jest się wśród swoich”. Pod dyskretnym trenerskim okiem Ewy Grochowskiej powstała więc drużyna składająca się z takich właśnie wyjątkowych osób: Eweliny Graczyk, Kacpra Lwa, Aleksandry Mazurkiewicz, Karoliny Szwarc, Natalii Ślęk, Joanny Trzcińskiej i Natalii Wróblewskiej, które w Gdyni realizowały trzy główne hasła Odysei – wspólnie „Marzyły, Myślały i Tworzyły”. – Nasz spektakl długoterminowy „Między nami zwierzętami” wzbudził aplauz publiczności. Wspaniały doping Odyseuszy i trenerów, m.in. z Brzeziej Łąki, Wrocławia, wsparcie kumpelskich drużyn z Tarnowa Opolskiego i Poznania oraz innych przyjaciół dodał nam skrzydeł. Występ był naprawdę brawurowy – został bardzo wysoko oceniony przez Sędziów i wywoływał salwy śmiechu.

Efektem konkursowych zmagań jest szóste miejsce w Polsce – dla nas to ogromny sukces, gdyż pracujemy ze sobą od października 2015r., debiutując w projekcie. Bardzo wysoki poziom rywalizujących drużyn utwierdza nas w przekonaniu, że udało się osiągnąć niezwykle dużo – mówi opiekun grupy. „Odyseja Umysłu” to nie tylko konkurs. Przez trzy dni pobytu w Gdyni zawiązały się nowe przyjaźnie, znajomości. – Z drużyną absolwentów z wrocławskiej Dziesiątki zagraliśmy mecz rugby na plaży, poznaliśmy świetnych ludzi z drużyn kumpelskich, z którymi spędziliśmy sporo czasu, bawiliśmy się na dyskotece i już jesteśmy umówieni na spotkanie we wrocławskim ZOO. Obejrzeliśmy wiele świetnych przedstawień, kibicowaliśmy naszym konkurentom z Brzeziej Łąki, zrodziły się nowe pomysły, pozostały piękne wspomnienia. Poczuliśmy się drużyną – spędziliśmy ze sobą wspaniałe trzy dni, poznaliśmy się lepiej i doceniliśmy fakt, że możemy na siebie liczyć w każdej sytuacji – wspominają uczestnicy. Powodów do dumy nie kryje sama trener. – Jestem przekonana, że udział w tym projekcie sprawił, iż jego uczestnicy nigdy nie będą smutnymi dorosłymi, nie dadzą się wtłoczyć w ramy schematów i stereotypów, a do każdego życiowego problemu podejdą jak do zadania, które można i trzeba w sposób kreatywny rozwiązać” – zaznacza Ewa Grochowska.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Groźne zderzenie

Pogotowie ratunkowe zabrało kobietę  poszkodowaną w wypadku, do którego doszło dzisiaj w

Nowe atrakcje

Można już wypożyczyć rowery w Parku Aktywności „Czarodziejska Góra” w Jedlinie-Zdroju. Na

SILENTlive

W marcu minęło już trzynaście długich lat zespołu SILENTlive. Grupa od dłuższego

Aktywni Razem” w Jedlinie-Zdroju

Wszystkie dzieci uczęszczające do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego i Niepublicznego Przedszkola w Jedlinie-Zdroju zostały
Go to Top