Fotorelacja: Walka robotów

Fotorelacja: Walka robotów

w Aktualności/Galeria

Kilkadziesiąt robotów walczyło dziś w siedzibie T-Parku w Szczawnie Zdroju w konkursie T-Bot 2010. Uczestnicy zawodów podzieleni zostali na trzy kategorie. Zobacz na zdjęciach poniżej jak walczyli uczestnicy i ich roboty.

Minisumo to rodzaj zawodów między autonomicznymi robotami. Są one umieszczane na arenie zwanej dohyo. Ich celem jest zlokalizowanie, zaatakowanie i zepchnięcie z maty przeciwnika. Zadaniem robotów typu Linefollower jest pokonanie trasy wyznaczonej przez czarną linię umieszczoną na jasnej powierzchni. Wykorzystując odpowiednie sensory i działając według zaimplementowanego algorytmu, nie mogą one z niej zjechać. W Freestylu nie obowiązują żadne ograniczenia.

Eliminacje w kategorii Minisumo zostały rozegrane w systemie grupowym, każdy z każdym. Finał został rozegrany systemem pucharowym. W kategorii Linefollower każdy z uczestników miał możliwość dwukrotnego przejechania trasy. O miejscu w rankingu decydował najlepszy czas. Do finału przeszło 5 najlepszych robotów. W kategorii Freestyle – roboty były prezentowane w czasie trwania pozostałych eliminacji. Poniżej zdjęcia z zawodów. Zapraszamy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Groźne zderzenie

Pogotowie ratunkowe zabrało kobietę  poszkodowaną w wypadku, do którego doszło dzisiaj w

Nowe atrakcje

Można już wypożyczyć rowery w Parku Aktywności „Czarodziejska Góra” w Jedlinie-Zdroju. Na

Przystanek kolejowy Dzikowiec

Rada Ministrów przyjęła uchwałę o utworzeniu Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków
Go to Top