Francuskie wojaże Baszty

Francuskie wojaże Baszty

w Sport

Marsylia to ulubiony zagraniczny kierunek wyjazdów piłkarzy Baszty Wałbrzych. Kierunek, którym młodzi podopieczni Marka Figurskiego podążają od 14 lat. Nie inaczej było i przed kilkunastoma dniami, gdy na południe Francji udały się dwie drużyny Baszty.

Tym razem trener Figurski zabrał ze sobą drużyny 11 oraz 13-latków. Młodsi zanotowali 2 zwycięstwa, 1 remis i 2 porażki, co dało Polakom miejsce w środku klasyfikacji. Jak przyznał opiekun Baszty, jego podopieczni mogli się pokusić o wyższą pozycję końcową, jednak prowadząc w pierwszym meczu 1:0 popełnili błąd w obronie, który kosztował ich utratę gola i cennego zwycięstwa. To oznaczało, iż wałbrzyszanom pozostała jedynie walka o niższe miejsca w zawodach. Starsi chłopcy, którzy swoje spotkania rozgrywali w Sassuet les Pin, zaliczyli 3 remisy, 2 porażki i 1 zwycięstwo. Mimo to nasi reprezentanci mieli sporo powodów do radości, gdyż najlepszym bramkarzem imprezy wybrano Marcina Bikowskiego. -I to mimo tego, że największy konkurent Marcina, golkiper Portugalii, obronił rzut karny, który zadecydował o zwycięstwie jego drużyny w finale turnieju- cieszył się Figurski. Jak przyznał pan Marek, dzięki wyjazdom do Francji udało się wielu młodym talentom wskazać właściwą drogę w ich karierze piłkarskiej. -To właśnie na tych turniejach pierwsze kroki piłkarskie stawiali tacy zawodnicy, jak Dominik Janik, Jan Rytko, Dominik Radziemski, Patryk Parol czy Bartłomiej Biel, czyli późniejsi gracze Górnika Wałbrzych, Chievo Verona czy reprezentacji Polski juniorów- tłumaczył trener Baszty. Wyjazdy do Francji służą jednak nie tylko podnoszeniu umiejętności i świadomości piłkarskiej, ale jest również doskonałą okazją do poznania tamtejszej kultury. Podczas niedawnej wizyty młodzi Polacy mogli zwiedzić centrum Marsylii z górującą nad miastem bazyliką Notre-Dame, stadion Olimpique Marsylia, a także wziąć udział w rejsie po Morzu Śródziemnym do Calanques, które należą do Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Baszta: Marcin Bikowski, Błażej Dudzik, Miłosz Gerke, Jakub Sadowski, Jakub Wawrzyniak, IgorDwornik, Oktawian Greiner, Michał Kaszubski, Oskar Bilejszys, Aleksandros Tsipiridis, Dawid Sawuła, Alan Cierzniak, Miłosz Ilski, Araik Hovsepyan, Oskar Łebek, Krystian Kępowicz, Szymon Śliwakowski, Jakub Gackowski. Trener: Marek Figurski

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Go to Top