Galeria zdjęć Galerii Victoria

Galeria zdjęć Galerii Victoria

w Aktualności/Galeria

Do jej budow wykorzystano 60 tysięcy metrów sześciennych betonu i wykorzystano 9 tysięcy ton zbrojonej stali. Jest to ponad 375 TIR-ów, które ustawione jeden za drugim zajęłyby odcinek o długości około 7 kilometrów. pracę znajdzie w niej około tysiąca osób. Na kilkanaście godzin przed otwarciem zwiedziliśmy Galerię Victoria. Jak wygląda? – Więcej na zdjęciach poniżej.

Już jutro o godzinie 8.00 rano odbędzie się uroczyste otwarcie unikalnej i pięknej Galerii Victoria, która jest pierwszym nowoczesnym centrum handlowo-usługowo-rozrywkowym w Wałbrzychu. – To najważniejszy moment w całym procesie budowy tego pierwszego w Wałbrzychu i regionie centrum handlowo-rozrywkowego. Jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni, że to wyjątkowe wydarzenie nastąpi już jutro. Jestem przekonany, że Galeria Victoria stanie się bardzo atrakcyjnym miejscem, w którym mieszkańcy Wałbrzycha i okolic będą spędzać wolny czas, robiąc zakupy w markowych sklepach, spotykając się z rodziną i przyjaciółmi, a także uczestnicząc w licznych wydarzeniach kulturalnych – powiedział Richard Keen, dyrektor zarządzający Keen Property Partners. O godzinie 8.00 rano w sobotę, 16 października 2010 r., przedstawiciele Keen Property Partners Retail oraz władz miasta, przy akompaniamencie Orkiestry Górniczej, dokonają uroczystego przecięcia wstęgi i tym samym oficjalnie otworzą Galerię Victoria, a w powietrze zostaną wypuszczone tysiące kolorowych baloników.

Galeria Victoria jest pierwszym nowoczesnym kompleksem handlowo-usługowo-rozrywkowym w Wałbrzychu i regionie, z towarzyszącą funkcją hotelową i mieszkaniową. Jest to także pierwsze w mieście centrum handlowe posiadające wieloekranowe kino (Cinema City), liczne restauracje i kawiarnie oraz oferujące klientom dostęp do znanych polskich i międzynarodowych marek. Budowa Galerii Victoria rozpoczęła się w lutym 2009 roku. W dwupoziomowym kompleksie handlowym znajduje się supermarket Intermarché Super (3 000 m2), około 100 sklepów ze znanymi markami odzieżowymi, park handlowy zajmujący powierzchnię ponad 6 000 m2, sklep ze sprzętem elektronicznym Media Markt (około 3 300 m2) oraz liczne punkty usługowe rozlokowane na ponad 43 000 m2 powierzchni handlowej. W części rozrywkowej (2 300 m2) klienci centrum handlowego znajdą nowoczesne wieloekranowe kino Cinema City z siedmioma salami (w tym trzema przystosowanymi do wyświetlania filmów w formacie 3D), plac zabaw dla dzieci Kinderplaneta, a także trzynaście restauracji, punktów gastronomicznych oraz kawiarni. Dla klientów zmotoryzowanych przygotowanych zostało 1 390 naziemnych i podziemnych miejsc parkingowych.

Dotychczas umowy najmu podpisano z następującymi firmami oraz markami: 4F, 5.10.15, adidas, AGATA MEBLE, Altero, Ambra, Americanos, Apart, APS Apteka, Big Star, Biuro Podróży, Biuro Podróży Itaka, BOOT SQUARE, C&A, Cama?eu, CCC, Cinema City, CROPP, Cubus, DEICHMANN, Doriano, Douglas, Empik, Era, FIDO, Game Zone, Gatta, Glitter, HighLand, HOUSE, H&M, Inmedio, Intermarché Super, Jeans Club, Kantor, KappAhl, KFC, Kinderplaneta, Kuchnia Polska, Leonardo, Lodziarnia Ożóg, MANGO, Martes Sport, Media Markt, Megapunkt, Mituu, MOHITO, Mount Blanc, New Yorker, Nike, ON i ONA, Orange, ORSAY, Pawo, Peacocks, Pierre Cardin, Play, Plus GSM, Puma, Quadri Foglio, Quazi, Reebok, RESERVED, Rossmann, Ryłko, Salvador Caffee, Sferis, Six, SMYK, Solar, Sphinx, Step In, Stradivarius, Subway, SUNSET SUITS, Swiss, Syrena, Takko, TALLY WEiJL, Top Secret & Friends, Triumph, Vision Express, W.Kruk, Willsoor, Wojas, WOK, Wójcik, Wrangler Lee i Yes. Za doradztwo podczas procesu inwestycyjnego oraz za wynajem centrum handlowego odpowiada firma CB Richard Ellis, światowy lider w świadczeniu usług doradczych w sektorze nieruchomości komercyjnych.

 

Galeria Victoria – podstawowe informacje

 

Powierzchnia handlowa – 43 000m2

Powierzchnia całkowita – 80 000 m2

Liczba sklepów – 120

Liczba restauracji i kawiarni – 13

Ilość miejsc parkingowych – 1390

 

Ciekawostki

– W Galerii Victoria zainstalowano aż 250 kilometrów kabli zasilających centrum. Mogłyby one

połączyć Wałbrzych z Poznaniem lub czeskim Brnem

– Fasada budynku Galerii Victoria ma powierzchnię 13 815 m², a czasza obiektu to około 2 500 m²,

co można porównać do odpowiednio niemal 33 i 6 boisk do koszykówki

– Z placu budowy Galerii Victoria wywieziono 87 tysięcy m³ ziemi. Taką objętość ma około

35 basenów olimpijskich o wymiarach 50 na 25 metrów, głębokich na 2 metry

– Powierzchnia podłóg w Galerii Victoria wynosi 52 tysiące m², czyli więcej niż 7 boisk piłkarskich

– Gdyby wszystkie zraszacze przeciwpożarowe (17 600 sztuk) wykorzystywane w Galerii Victoria

zostały uruchomione w tym samym czasie, to tak, jakby odkręcić wodę w 23 tysiącach pryszniców

jednocześnie

– Do budowy Galerii Victoria wykorzystano 60 tysięcy m³ betonu. Gdyby ukształtować go

w belkę o podstawie 1 m², to sięgnęłaby ona prawie z Wałbrzycha do Jeleniej Góry

– Do budowy Galerii Victoria wykorzystano 9 tysięcy ton zbrojonej stali. Jest to ponad 375 TIR-ów, które ustawione jeden za drugim zajęłyby odcinek o długości około 7 kilometrów

– Moc chłodzenia, które wykorzystywane jest w Galerii Victoria wynosi 7 MW, co równa się mocy 70 tysięcy 100-watowych żarówek

 

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Srebrny Krzyż dla starosty

Krzysztof Kwiatkowski, starosta powiatu wałbrzyskiego został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi .

Pierwszy etap wykonany

Blisko 3,2 mln złotych kosztować będzie przebudowa drogi powiatowej nr 3383D- ul.

Powiat pomaga

Żarowski Eletrolux przekazał powiatowi wałbrzyskiemu zmywarkę. Sprzęt trafił do miejsca, gdzie przebywają

Toyota z pomocą Ukrainie

Aż230 obywateli Ukrainy pracuje łącznie w fabrykach Toyoty w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach.
Go to Top