Gang złodziei samochodowych rozbity

Gang złodziei samochodowych rozbity

w Region

Policjanci ze Świdnicy zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o paserstwo, pomoc w ukryciu i zbyciu części samochodowych ze skradzionych pojazdów. Szacunkowa wartość zabezpieczonych przedmiotów może wynieść nawet 1,5 miliona złotych. Funkcjonariusze odzyskali dwa samochody o wartości ok. 100 tysięcy złotych. Za swój czyn odpowiedzą przed sądem za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego i Przestępczości Gospodarczej Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy prowadząc czynności dotyczące kradzieży samochodów, ujawnili na terenie powiatu świdnickiego miejsca przechowywania pojazdów i części samochodowych pochodzących z kradzieży. W pomieszczeniach gospodarczych znajdowało się kilkadziesiąt silników samochodowych, skrzynie biegów, komplety foteli samochodowych, wyposażenia wnętrza, radioodtwarzacze samochodowe, pocięta karoseria samochodów VW, BMW. Skoda, Audi, Subaru. Szacunkowa wartość zabezpieczonych przedmiotów może wynieść nawet 1,5 miliona złotych. Policjanci odzyskali, w całości dwa samochody: VW Caddy oraz VW Touran, których wartość szacowna jest na ok. 100 tysięcy złotych. Ponadto funkcjonariusze ujawnili samochód, w którym znajdował się alkohol niewiadomego pochodzenia w ilości 400 litrów oraz ok. 500 kilogramów tytoniu.

Policjanci zatrzymali w tej sprawie czterech mężczyzn w wieku od 18 do 29 lat, podejrzewanych o paserstwo, pomoc w zbyciu i ukryciu zabezpieczonych części pojazdów oraz inne przestępstwa. Wszyscy zatrzymani zostali już doprowadzeni do sądu. Wobec nich zastosowane zostały areszty tymczasowe na okres 3 miesięcy. Zatrzymanym mężczyznom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Z wizytą u jubilatów

Pary, które obchodziły w ubiegłym roku jubileusz 50-lecia małżeństwa, a z niezależnych

święto policji

W Starych Bogaczowicach odbyła się uroczysta msza święta w intencji policjantów i

Wypadek paralotniarza

\W okresie wakacyjnym niemal codziennie dochodzi do wypadków w rejonie działania Grupy

Nowe drogi

Kolejne drogi transportu rolnego w gminie Czarny Bór zostaną poddane przebudowie.

Kolejna inwestycja wykonana

Zakończyły się prace związane z wykonaniem drenażu opaskowego budynku internatu Młodzieżowego Ośrodka
Go to Top