Gimnazjaliści odznaczeni za zasługi

Gimnazjaliści odznaczeni za zasługi

w Region

Niemal tysiąc osób wzięło udział w IX Ogólnopolskim Koncercie Charytatywnym Syców 2012 zorganizowanym na rzecz pomocy Polakom na Ukrainie i Białorusi. Za pomoc w ratowaniu zabytków kultury materialnej na Kresach Wschodnich Wójt Gminy Świdnica Teresa Mazurek otrzymała brązowy medal, który następnie przekazała gimnazjalistom z Pszenna.

W akcji, zorganizowanej z inicjatywy dziennikarki TVP Wrocław Grażyny Orłowskiej-Sondej i Beaty Pawłowicz Dolnośląskiego Kuratora Oświaty wzięła udział młodzież z Pszenna, która wraz z grupą niemal stu uczniów, zbierała fundusze na ratowanie nekropolii na Wschodzie. Przez kilkanaście dni gimnazjaliści sprzątali cmentarz w Mikulińce, malowali płoty, czyścili groby i kosili trawę. Efekty swojego zaangażowania przedstawili Radzie Gminy na XIX sesji pod koniec 2011 roku. Z tego powodu Teresa Mazurek, która odznaczenie odebrała 28 stycznia w Sycowie, podczas Ogólnopolskiego Koncerty Charytatywnego, postanowiła oddać nagrodę młodzieży, której jak się wyraziła, najbardziej się należy. To oni bowiem włożyli najwięcej trudu w ratowanie polskiego dziedzictwa na Kresach Wschodnich. Brązowy Medal Zasług odebrali przedstawiciele 13. Świdnickiej Drużyny Starszoharcerskiej „Mafikend" imienia Andrzeja Romockiego „Morro". Wyrazili oni swoją radość z powodu wyróżnienia, twierdząc, iż razem z władzami gminy dali świadectwo społecznego zaangażowania, patriotyzmu i człowieczeństwa. Uroczyste przekazanie odznaczenia odbyło się podczas XXII Sesji Rady Gmina Świdnica.

 

Foto. Za pomoc w ratowaniu polskiego dziedzictwa na Kresach, młodzież z Pszenna została odznaczona Brązowym Medalem Zasług

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Utrudnienia na drodze

Uwaga mieszkańcy gminy Stare Bogaczowice. Rozpoczęły się prace w Cieszowie. Kierowcy jadący

Uniwerek prężnie działa

Wzorowa frekwencja, pasjonujący wykład i bardzo pouczające spotkanie związane z bezpieczeństwem seniorów,

Innovation Park

Centrum Szkoleniowe INNOVATION PARK mieści się w hali przemysłowej Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy

Mają wymarzony samochód

Ponad 140 tysięcy złotych kosztował bus, który został przekazany do Ośrodka Pomocy
Go to Top