Gitara to ich pasja

Gitara to ich pasja

w Kultura

Zakończyła się piąta edycja letnich warsztatów gitarowych „Gitara Moja Pasja", które odbywają się na terenie Jedliny Zdroju. Uczestnicy z całej Polski przez 6 dni trenowali grę na instrumencie pod okiem profesjonalnych instruktorów.

Warsztaty gitarowe z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem amatorów tego instrumentu. Dowodem na to jest frekwencja podczas już piątej edycji imprezy organizowanej przez Centrum Kultury z Jedliny Zdroju, która wyniosła 30 osób. Do uzdrowiska zjechała młodzież i dzieci prawie ze wszystkich województw w kraju. Różne były umiejętności uczestników, jak i wiek samych muzyków. Najstarszy uczestnik warsztatów miał 18 lat, najmłodszy z kolei zaledwie 8.- Moje siostry chodziły do szkoły muzycznej i zaraziły mnie tą pasją. Słyszałam dźwięk gitary wiele razy i po prostu mi się spodobała. We wrześniu będzie piąty rok mojej nauki gry na tym instrumencie – mówi Małgosia, która przyjechała z Nowej Rudy.Warsztaty prowadzone były zarówno grupowo, jaki podczas lekcji indywidualnych. Uczestnicy trenowali pod okiem profesjonalnych gitarzystów z całej Polski, którzy uczyli podopiecznych różnych technik i stylów gry na instrumencie.- Zajęcia w tym roku były prowadzone przez Agnieszkę Kozakowską, Marka Zielińskiego z Akademii Muzycznej we Wrocławiu, Jakuba Niedoborka z Uniwersytety w Lublinie, Piotra Pałaca, nauczyciela szkół muzycznych w Szczecinie. Nad całością czuwałem również ja – wymienia dyrektor warsztatów, Witold Kozakowski. -To był niezapomniany czas i musze przyznać, że lekcje spełniły moje oczekiwania. Poznałam nowych ludzi, nauczyłam się nowych technik i spędziłam z moim ulubionym instrumentem dużo czasu w te wakacje – przyznaje Agnieszka, uczestniczka warsztatów.Podczas tygodniowego pobytu uczestnicy nie tylko szlifowali swoje umiejętność, ale także dawali koncerty. Również instruktorzy gry mogli zaprezentować się miejscowej publiczności, podczas między innymi wieczoru Flamenco oraz Bluesowego. Kulminacją letnich warsztatów był jednak koncert finałowy, który miał miejsce w monumentalnym Pałacu Jedlinka. Młodzi gitarzyści mogli zaprezentować się w wykonaniach indywidualnych. Przygotowali również dwie aranżacje, które grane były przez wszystkich uczestników warsztatów. Publiczność usłyszała zatem jazzowy temat „In The Mood", oraz słynny utwór Beatlesów „Yesterday", wykonywany na 30 gitar.Jacek SerdecznyFot. W piątej edycji Letnich Warsztatów Gitarowych wzięło udział aż 30 amatorów grania na tym instrumencie.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Ścisła teatralna czołówka

Zakończyły się 20-te Jubileuszowe Dziecięco-Młodzieżowe Konfrontacje Teatralne Teatrrrałki w Jeleniej Górze. Teatrrrałki

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,

To był ich dzień

Bibliotekarze z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego uroczyście świętowali Dzień Bibliotekarza.
Go to Top