Głowa państwa w Świebodzicach

Głowa państwa w Świebodzicach

w Polityka

Po raz pierwszy w historii Miasta Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej odwiedził Świebodzice. Witały go tłumy świebodziczan, władze miasta, zaproszeni goście.

Prezydent Andrzej Duda przyleciał rządowym śmigłowcem prosto z Bystrzycy Kłodzkiej, w której także spotkał się z mieszkańcami. Rządowy Sokół lądował na gminnym lotnisku w Świebodzicach, a następnie kolumna aut przyjechała do Rynku. Na widok prezydenckiej limuzyny podniosła się prawdziwa wrzawa, ludzie machali chorągiewkami, klaskali i skandowali „Andrzej Duda, Andrzej Duda”. Prezydent, mimo że otoczony kordonem oficerów BOR-u, chętnie witał się ze świebodziczanami, ściskał ręce, rozdawał autografy. Szczególnie ciepło przywitał dzieci, a rozradowane maluchy robiły prezydentowi zdjęcia telefonami komórkowymi. Zanim głowa państwa pojawiła się w centrum, zgromadzeni obejrzeli krótki program artystyczny w wykonaniu dzieci ze świebodzickich szkół oraz Chóru Akord. W imieniu władz samorządowych Prezydenta RP powitał Burmistrz Miasta Świebodzice Bogdan Kożuchowicz. 

– W tym szczególnym dla naszego miasta dniu, witam Pana w imieniu całej społeczności Świebodzic i swoim własnym. To prawdziwy zaszczyt gościć w progach naszego domu, w naszej małej ojczyźnie – tak dostojnego Gościa. Dla nas ta wizyta z pewnością na długo pozostanie w pamięci. Mam także nadzieję, że i dla Pana Prezydenta Świebodzice będą się odtąd kojarzyć z miejscem, w którym żyją serdeczni, gościnni i pozytywnie patrzący w przyszłość ludzie – mówił burmistrz Bogdan Kożuchowicz. W swoim przemówieniu Andrzej duda nawiązał także do sytuacji w kraju, do wprowadzanych przez rząd PiS reform. Podkreślił, że wprowadzony program Rodzina 500 + z pewnością przyczyni się do przyrostu naturalnego m. in. w takich miastach, jak Świebodzice. Zapewnił, że obiecane poprzez niego obniżenie wieku emerytalnego czy podwyższenie kwoty wolnej od podatku – będzie zrealizowane. – Wiem, że Państwo na to czekają, ale proszę jeszcze o chwilę czasu, o wyrozumiałość – mówił prezydent.  W swoim wystąpieniu prezydent mówił także o zrównoważonym rozwoju całego kraju, o ważnych zmianach w oświacie. Podziękował mieszkańcom za transparent z napisem „Dobrej zmiany nie oddamy”. – Dziękuję za ten transparent i za to, że nam o tym przypominacie. My odpowiadamy za dobrą zmianę i tej dobrej zmiany nie odpuścimy – podkreślił. Spotkanie trwało kilkadziesiąt minut, wielu osobom udało się zrobić sobie zdjęcie z panem prezydentem, ludzie dosłownie cisnęli się, by maksymalnie zbliżyć się do Andrzeja Dudy. Przed odjazdem prezydent otrzymał z rąk burmistrza Bogdana Kożuchowicza drobny upominek- kosz świebodzickich słodkości ze Śnieżki i wizerunek ratusza odlany w srebrze. Zrewanżował się pamiątkową grafiką Warszawy. – Bardzo dziękuję mieszkańcom naszego miasta za tak serdeczne i entuzjastyczne przyjęcie Pana Prezydenta – mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz. Wśród gości tego spotkania byli m. in. Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska, Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak, świebodziccy radni miejscy i powiatowi, duchowni.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Polityka

Policja dziękuje powiatowi

Jednogłośnie przyjęto zmiany w budżecie i wieloletniej prognozie finansowej podczas ostatniej sesji
Go to Top