Głuszyckie Czarownice - fotorelacja

Głuszyckie Czarownice – fotorelacja

w Aktualności/Galeria

Już po raz siódmy do Ogrodu Jordanowskiego w Głuszycy zleciały się na miotłach okoliczne Czarownice, aby wziąć udział w konkursie na najbardziej pomysłowy strój. Zabawę wzbogaciły występy lokalnych zespołów tanecznych oraz solistów. Był też niespodziewany gość: Czocher z programu Mam Talent. O tym co będzie się jeszcze działo w majowy weekend w okolicach Wąłbrzycha w kalendarium wydarzeń na stronie głównej.

Kult piękna na dobre zadomowił się w kulturze naszych czasów i wszyscy starają się za nim nadążyć, szczególnie nastolatki – kolorowe czasopisma lansują kobiety, modelki o gładkiej, idealnej cerze i nienagannej figurze, a tymczasem to nie na takie piękno a pomysłowość postawili organizatorzy Głuszyckich Czarownic.

Do konkursu stanęło 50 osób w trzech kategoriach wiekowych: od 0 do 6 lat, od 7 do 11 lat oraz od 12 do 150. Najmłodsza uczestniczka liczyła sobie zaledwie 2 lata. Przebierały się nie tylko dziewczynki, ale także chłopcy – ,,za czarodziejów", jak mówili. Najpierw zgromadzonych gości oraz konkursowiczów bawił w programie iluzjonistycznym Czocher z programu Mam Talent oraz występy zespołów młodzieżowych oraz solistów. Punktem kulminacyjnym było przejście czarownic ulicami miasta a następnie zaprezentowanie się zgromadzonej publiczności.

Jury, w składzie którego był również Czocher, oceniło m.in. oryginalność i pomysłowość wykonania stroju oraz taniec z miotłą. Warto tu dodać, że niektóre z konkursowiczek na przygotowanie stroju poświęciły ponad tydzień.

Zwycięzcy w kategorii d 0 do 6 lat:I miejsce Martyna Grzesiak (nr 5)II Miejsce Kamila Andrych (nr 2)III Miejsce Marcelina Turkiewicz (nr 11)

Od 7 do 11 lat I miejsce Agnieszka Zyzak (nr 46)II miejsce Julia Anioł (nr 7)III miejsce Alina Gołęciowska (nr 8)

Od 12 do 150I Genowefa Sikorka (nr 50)Patrycja Wałowska (nr 45)Partyk Nowak (nr 21)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Cyfrowa Gmina”

Gmina Czarny Bór otrzymała wsparcie w wysokości 100 tysięcy złotych na rozwój

Wojskowi w powiecie

Na zaproszenie starosty Krzysztofa Kwiatkowskiego ziemię wałbrzyską odwiedzili  żołnierze z 12 Szczecińskiej
Go to Top