Głuszyckie Święto Wypieków

Głuszyckie Święto Wypieków

w Aktualności

Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo Sowiogórskie" przy współpracy Centrum Kultury-Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy zorganizowała Głuszyckie Święto Wypieków. Impreza połączona była z warsztatami Tradycje Wypieków w Górach Sowich.

Uczestnicy warsztatów wypiekali chleby i ciasta, które były prezentowane, oceniane i degustowane w czasie Głuszyckiego Święta Wypieków w Parku Jordanowskim. -Wszystkie wypieki prezentowały się znakomicie i były bardzo smaczne – powiedział przewodniczący jury pan Henryk Frąckowiak. W kategorii ciasta jury przyznało nagrodę (odkurzacz) Krystynie Górecznej, która uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez Grzegorza Czepila z Jadłodajni Finezja. W kategorii wypiek chleba zwyciężyła uczestniczka warsztatów prowadzonych przez Marię Głowacką z piekarni przy Fundacji Katolicka Inicjatywa Berit – Aleksandra Śliwińska i otrzymała urządzenie halogen oven. Sołectwo Kolce reprezentowane przez sołtys Barbarę Sokołowską i Iwonę Drzymalską wygrało Konkurs na Tort Domowego Wypieku. Główną nagrodą był serwis kawowy. W konkursie wyróżniono tort Małgorzaty Zając, która otrzymała żelazko oraz tort ucznia Rzemieślniczej Zasadniczej Szkoły Zawodowej Oskara Jankowskiego, który wygrał tablet. Nagrodzono również tort najmłodszej uczestniczki konkursu – dziewięcioletniej Natalii Kraczek oraz jedynego mężczyznę biorącego udział w warsztatach Andrzeja Wardy.

Podczas Głuszyckiego Święta Wypieków publiczność oprócz degustacji ciast, tortów i pieczywa mogła uczestniczyć w konkursie bicia piany, w którym bezkonkurencyjny okazał się uczeń klasy cukierniczej z wałbrzyskiej RzZSZ – Oskar Jaskowski, który w nagrodę otrzymał paletę jaj. Kapela ElektoGórale umilała czas swoją muzyką, wprawiała obecnych w dobry humor i zachęcała do wspólnej zabawy. Malowanie twarzy, zabawy plastyczne i pokaz dekoracji ciastek w wykonaniu uczniów wałbrzyskiej szkoły cieszyły się szczególną popularnością wśród dzieci. Można było także zrobić sobie zdjęcie z żółtym mercedesem firmy Suhorovsky Design prezentowanym na światowych wystawach samochodowych lub w aucie terenowym z niedawnego rajdu samochodów terenowych Kamyki 2015. Prezentowane auta wspierały zbiórkę publiczną „Pomoc dla Sary" prowadzoną na terenie Gminy przez Stowarzyszenie Przyjaciół Głuszycy. W zbiórce czynny udział wzięli głuszyccy siłacze z Klubu Sportowego GIM Głuszyca.

 

 

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Powiatowa baza coraz większa

Starosta Krzysztof Kwiatkowski i Marek Masiuk, członek zarządu Powiatu Wałbrzyskiego  odebrali kolejny

Inwestują w sprzęt

Dzięki środkom otrzymanym z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych Powiat Wałbrzyski rozbudowuje bazę
Go to Top