Gonitwa psich zaprzęgów za nami

Gonitwa psich zaprzęgów za nami

w Sport

Zakończyła się VII edycja Husqvarna Tour 2013 – gonitwa psich zaprzęgów.  Przez cztery dni na Polanie Jakuszyckiej trwały zmagania najzdolniejszych maszerów z Europy i 1000 najszybszych psów zaprzęgowych! Wyłoniono najlepszych z najlepszych! Polacy stawali na podium w różnych klasach na dwóch dystansach: Grzegorz Burzyński, Igor Tracz, Łukasz Paczyński oraz maszerka – Jolanta Kałat.

Na trasach 24 km i 12 km w 3 etapach dziennych i nocnym w kilku kategoriach ścigały się najlepsze zaprzęgi z całej Europy. Na starcie stanęli Polacy oraz zawodnicy z: Holandii, Niemiec, Czech, Słowacji, Austrii oraz Rosji. 1000 psów zaprzęgowych dostarczyło maszerom i widzom wiele emocji. – Na starcie Husqvarna Tour mieliśmy aż kilkanaście kobiet – maszerek. Urocza Polka – dwudziestoparoletnia Jolanta Kałat – stanęła na podium! Polscy maszerzy startujący w Husqvarna Tour: Grzegorz Burzyński, Łukasz Paczyński i Igor Tracz – także zajęli miejsca na podium – podsumowała Marta Winiarek-Miętus, Rzecznik Prasowy Husqvarna Tour.

W tym roku wyścig Husqvarna Tour rozgrywany był w formule „midowej" (trasa 24 km) i „sprinterskiej" (trasa 12 km) Ponadto, każda z formuł podzielona była odpowiednio na klasy: 12 psów w zaprzęgu, 6 psów w zaprzęgu oraz klasę skijouring – 1-2 psy w zaprzęgu (maszer na nartach biegowych ciągnięty przez psy zaprzęgowe). Do pokonania było wiele kilometrów górskiej trasy, w otoczeniu pięknych, zimowych Karkonoszy. Utrudnienie stanowił specjalny, piątkowy etap nocny, który jest unikatowym wydarzeniem na skalę europejską i jest jedynym takim etapem w Polsce.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Tenis na wózkach

Już po raz VIII zawodnicy walczyli podczas Turnieju Tenisa ziemnego na wózkach.

Wyścig kolarski w Jaczkowie

Deszczowa aura nie odstraszyła najbardziej wytrwałych miłośników jednośladów. Tak jak przystało na
Go to Top