Górnicy pożegnali Daniela Zinke

Górnicy pożegnali Daniela Zinke

w Sport

Daniel Zinke przyjechał na pierwszy po letniej przerwie trening Górnika. Nie po to jednak, aby rozpocząć przygotowania do nowego sezonu II ligi, ale aby pożegnać się z kolegami. Sympatyczny Czech postanowił zakończyć piłkarską karierę.

Gdy na początku 2010 roku Daniel Zinke zagrał w sparingu na śniegu z MKS-em Szczawno-Zdrój, chyba nikt nie przypuszczał, iż przedstawiciel naszego południowego sąsiada aż na cztery lata zakotwiczy w Górniku i pewnie mógłby jeszcze zdobywać kolejne gole dla wałbrzyszan, gdyby nie decyzja o zakończeniu futbolowej kariery. W wieku 30 lat pan Daniel zdecydował się bowiem zawiesić buty na piłkarskim kołku, aby rozpocząć przygodę z biznesem. Wróćmy jednak do jego pobytu w Wałbrzychu, w trakcie którego zaliczył 30 bramek, dał się poznać z nieustępliwości, szybkich rajdów prawą stroną boiska, a zarazem skromności, którą błyskawicznie zjednał sobie sympatię lokalnych kibiców. Wszystko, co dobre, kiedyś się jednak kończy. I choć mamy w pamięci jego spory udział w wywalczeniu awansu do II ligi, a w ostatnich dwóch sezonach także utrzymania na dotychczasowym szczeblu, to musimy się przyzwyczaić do myśli, iż w przyszłym roku nie zobaczymy już wspomnianego gracza z „9" na biało-niebieskim trykocie.

Już bez Zinke wałbrzyszanie wznowili treningi przed zaplanowaną na 2 sierpnia inauguracją kolejnego sezonu II ligi. Po tygodniu zajęć indywidualnych nasi spotkali się wczoraj na Ratuszowej, aby wyjątkowo pod wodzą Piotra Przerywacza, drugiego szkoleniowca Górnika, rozpocząć przygotowania do rundy jesiennej. Pierwszy sparing już pod wodzą Andrzeja Polaka biało-niebiescy rozegrają jutro w Lubinie, gdzie zmierzą się ze spadkowiczem z Ekstraklasy – Zagłębiem. Za tydzień naszym rywalem w Dzierżoniowie będzie GKS Katowice, a następnie zagramy z Odrą Opole oraz Flotą Świnoujście, która przebywać będzie na obozie w Wałbrzychu.

Choć nasz przegląd informacji dotyczących Górnika rozpoczęliśmy od dość smutnych wieści, to jednak koniec jest całkiem optymistyczny. Jak się dowiedzieliśmy, Radosław Cielemęcki, a więc podstawowy zawodnik orlików naszej drużyny, został powołany na obóz sportowy kadry Polski rocznika 2003, który na przełomie czerwca i lipca odbędzie się w Gniewinie. Warto przypomnieć, iż podopieczny Włodzimierza Ciołka był jednym z bohaterów doskonałego sezonu, w którym Górnik najpierw zwyciężył w Lidze Orlika Podokręgu Piłkarskiego Wałbrzych, a następnie nie miał sobie równych w turnieju finałowym Okręgowego Związku Piłki Nożnej Wałbrzych. W finale chłopcy Ciołka rozgromili Victorię Świebodzice 8:0, a następnie pokonali Nysę Kłodzko 4:1, co przełożyło się na tytuł najlepszej ekipy tej kategorii wiekowej.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Tenis na wózkach

Już po raz VIII zawodnicy walczyli podczas Turnieju Tenisa ziemnego na wózkach.

Wyścig kolarski w Jaczkowie

Deszczowa aura nie odstraszyła najbardziej wytrwałych miłośników jednośladów. Tak jak przystało na
Go to Top