Górnicy się zbroją

Górnicy się zbroją

w Sport

GKS Katowice to drugi rywal, z którym zmierzą się piłkarze Górnika Wałbrzych w ramach przygotowań do sierpniowej inauguracji nowego sezonu II ligi. Do sparingu dojdzie w sobotę w Dzierżoniowie, a nadchodzący pojedynek będzie doskonałą okazją, aby przyjrzeć się z bliska kilku kandydatom do gry w biało-niebieskich barwach.

Najprawdopodobniej o godzinie 11.00 rozpocznie się sobotni pojedynek Górnika z I-ligowym GKS-em Katowice. Mecz będzie kolejną okazją, aby sprawdzić kandydatów do występów w wałbrzyskim zespole, a tych jest całkiem sporo. Z grona testowanych zawodników, którzy przed tygodniem zagrali w sparingu z Zagłębiem Lubin, możemy się jutro spodziewać Filipa Barskiego. To 23-letni obrońcę, który ostatnio grał w UKP Zielona Góra. Obok niego trener Andrzej Polak po drugi sprawdzi także 29-letniego, a przy tym niezwykle doświadczonego defensora rodem z Brazylii. Mowa o Filipe, który w trakcie pobytu w Polsce reprezentował wiele klubów, w tym ekstraklasowe drużyny Górnika Zabrze oraz Zagłębia Lubin. Na nich jednak szkoleniowiec Górnika nie zamierza poprzestać, stąd niewykluczone, iż w Dzierżoniowie pojawią się ponadto: napastnik Marcin Orłowski, obrońca Dawid Kubowicz, a także grupa utalentowanych młodzieżowców, gdyż tych może nam w najbliższym czasie brakować. Wracając do Orłowskiego oraz Kubowicza, to obu dobrze pamiętamy z całkiem niezłych spotkań pod wodzą trenera Roberta Bubnowicza.

Zakrojone na tak szeroką skalę poszukiwania nowych, ale doświadczonych graczy nie mogą jednak dziwić, jeśli weźmiemy pod uwagę stopień osłabienia Górnika. O zakończeniu futbolowej kariery Daniela Zinke informowaliśmy przed tygodniem, ale to nie jedyna rezygnacja w naszym zespole, gdyż na piłkarską emeryturę postanowił przejść również 37-letni Marek Wojtarowicz. W ekipie z Ratuszowej nie zobaczymy ponadto Wojciecha Szuby, któremu skończyło się wypożyczenie z Polonii Sparty Świdnica. Nie wiadomo też jak potoczą się rozmowy w sprawie przedłużenia kontraktu Jana Rytko oraz testy Michała Bartkowiaka w Śląsku Wrocław. Trzeba jednak przygotować się na to, iż obu zawodników zabraknie jesienią w Górniku. Podobnie jak i Dominika Radziemskiego, który 1 lipca, a więc dzień po sfinalizowaniu dotychczasowej umowy z naszym klubem wyjechał na testy do bliżej nieznanej drużyny dając tym samym do zrozumienia, iż raczej nie interesują go dalsze występy na Ratuszowej.

Na szczęście są i dobre wieści odnośnie odnośnie nowych kontraktów „starych" graczy. Jak się dowiedzieliśmy, blisko aktualizacji umów są Mateusz Sawicki oraz Michał Oświęcimka, a Kamil Śmiałowski otrzymał zgodę Lechii Dzierżoniów na przejście do Górnika. Poza tym do końca nowego sezonu z wałbrzyszanami związał się Dariusz Michalak, a jeszcze dłużej, bo do końca 2015 roku jego starszy brat Grzegorz oraz Adrian Moszyk.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Tenis na wózkach

Już po raz VIII zawodnicy walczyli podczas Turnieju Tenisa ziemnego na wózkach.

Wyścig kolarski w Jaczkowie

Deszczowa aura nie odstraszyła najbardziej wytrwałych miłośników jednośladów. Tak jak przystało na
Go to Top