Górnicy szlifują formę przed sezonem

Górnicy szlifują formę przed sezonem

w Sport

Podopieczni Roberta Bubnowicza kontynuują przygotowania do rundy wiosennej II ligi zachodniej. W sobotę 29 stycznia zagrają kolejny mecz kontrolny. Tym razem przeciwnikiem wałbrzyszan będzie ząbkowicki Orzeł.

Morale biało – niebieskich wzrosły po ostatnim spotkaniu z Włókniarzem Mirsk. Wałbrzyszanie wygrali z dużo niżej notowanym rywalem aż 6:0. trzy bramki w tym spotkaniu zdobył Adrian Moszyk, a po jednej Jan Rytko, Marcin Morawski i Adam Kłak. Wcześniej pokonali Piast Zawidów 4:0. Bramki strzelali: Marcin Morawski, Jan Rytko i dwie Adrian Moszyk. Teraz wałbrzyszanie zmierzą się z Orłem Ząbkowice. Później rozegrają spotkania kontrolne z Chrobrym Głogów, FK Trutnov, Oderką Opole, FK Kraluv Dvur czy Motobi Kąty Wrocławskie.

Pierwszy mecz ligowy zagramy na początku marca z Czarnymi Żagań. Po rundzie jesiennej biało – niebiescy zajmują 12 miejsce w tabeli. Najprawdopodobniej w rundzie wiosennej II liga zachodnia zmniejszy się o jeden zespół. „ Na dzień dzisiejszy ciężko powiedzieć jak dalej będą wyglądać przygotowania zespołu do rozgrywek w Gorzowskiej Klasie Okręgowej. Niewiadomą jest także skład personalny zarówno kadry szkoleniowej jak i zawodniczej. Wszystko tak naprawdę jest obecnie w fazie „organizacji” i z pewnością w najbliższych dniach…” – czytamy na oficjalnej stronie klubu. Po 17 spotkaniach Górnik ma 14 punktów przewagi nad zamykającą tabelę Polonią Nowy Tomyśl. Do lidera rundy jesiennej Olimpii Grudziądz tracimy 12 punktów. Szczególnie ważny dla Górników będzie spotkanie z Czarnymi Żagań, którzy zajmują 13 miejsce w tabeli tracąc do biało – niebieskich tylko 1 punkt. W spotkaniu u nich padł remis 2:2. Teraz czas na rewanż. Poniżej harmonogram meczów kontrolnych.

 

RAMKA

Sparingpartnerzy Górnika Wałbrzych:

9 lutego, godz. 17:00 – sparing z Chrobrym Głogów (Głogów),

13 lutego, godz. 14:00 – sparing z FK Trutnov (Trutnov),

16 lutego, godz. 17:00 – sparing z Oderką Opole (Świdnica),

19 lutego – sparing z FK Viktoria Žižkov (Praga) (Praga),

20 lutego, godz. 14:00 – sparing z FK Králův Dvůr (Praga),

23 lutego, godz. 17:00 – sparing z Motobi Bystrzyca Kąty Wrocławskie (Świdnica),

26 lutego – sparing ze Śląskiem Wrocław (ME) (miejsce w trakcie ustalania).

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Tenis na wózkach

Już po raz VIII zawodnicy walczyli podczas Turnieju Tenisa ziemnego na wózkach.

Wyścig kolarski w Jaczkowie

Deszczowa aura nie odstraszyła najbardziej wytrwałych miłośników jednośladów. Tak jak przystało na
Go to Top