Górnicy zauważeni i docenieni

Górnicy zauważeni i docenieni

w Sport

Początek każdego roku obfituje we wszelkiego rodzaju plebiscyty, konkursy, które zdaniem amatorów, ale i fachowców mają wyłonić najlepszych przedstawicieli danej dyscypliny sportu. O podsumowanie postarał się również portal Polskiego Związku Piłkarzy, który docenił postawę Michała Bartkowiaka oraz Damiana Jaroszewskiego z Górnika Wałbrzych.

Choć zapewne dla wielu wałbrzyszan Polski Związek Piłkarzy wydaje się instytucją dość anonimową, to jednak PZP jest dobrze znany graczom występującym na niemal wszystkich szczeblach. Sam portal podaje zaś, iż Polski Związek Piłkarzy to „jedyna pełnoprawna organizacja piłkarzy w Polsce uznawana przez PZPN, UEFA i FIFA". Tym bardziej więc cieszy fakt, iż w klasyfikacjach na najlepszych zawodników znaleźli się dwaj przedstawiciele wicelidera II ligi, a więc Górnika Wałbrzych. Według zawodników, którzy uczestniczyli w głosowaniu, najlepszym młodym piłkarzem grupy zachodniej II ligi jest Michał Bartkowiak, którego jesienią mogliśmy oglądać w meczach biało-niebieskich, a w oczekiwaniu na wznowienie rundy wiosennej 16-latek czaruje swoją nietuzinkową techniką i pięknymi bramkami w spotkaniach Wałbrzyskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej Ronal Cup.

To jednak nie jedyne zasłużone wyróżnienie, jakie spotkało przedstawicieli Górnika. Choć bowiem głosujący na najlepszą „jedenastkę" II ligi pominęli kolejnych biało-niebieskich, to jednak świetną postawę podopiecznych Macieja Jaworskiego zauważyli w osobnej klasyfikacji piłkarscy kibice. Według nich najlepszym bramkarzem rozgrywek został Damian Jaroszewski, który otrzymał niemal połowę wszystkich głosów na najlepszego golkipera rozgrywek. O olbrzymim sukcesie „Jogiego" najlepiej świadczy fakt, iż drugi w tym zestawieniu, niezwykle doświadczony Grzegorz Rasiak, otrzymał „zaledwie" 31 procent głosów.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Tenis na wózkach

Już po raz VIII zawodnicy walczyli podczas Turnieju Tenisa ziemnego na wózkach.

Wyścig kolarski w Jaczkowie

Deszczowa aura nie odstraszyła najbardziej wytrwałych miłośników jednośladów. Tak jak przystało na
Go to Top