Górnik vs. Tychy (2:) - zdjęcia i video

Górnik vs. Tychy (2:) – zdjęcia i video

w Galeria/Sport

Mimo mocno zmienionego składu piłkarze Górnika pokazali, iż można na nich liczyć nawet w rywalizacji z wyżej notowanym przeciwnikiem. W środę podopieczni Roberta Bubnowicza odprawili I-ligowy GKS Tychy, dzięki czemu awansowali do kolejnej rundy Pucharu Polski na szczeblu centralnym. Poniżej zdjęcia i wybrane fragmenty spotkania video.

Nasi przez niemal cały mecz dyktowali warunki gry. Goście uaktywnili się dopiero w ostatnim kwadransie pojedynku, jednak wtedy prowadziliśmy już 2:0, a niewiele brakowało, a mogło być nawet 3:0. Wynik w 34 minucie otworzył Daniel Zinke, który wykorzystał katastrofalny błąd Tomasza Balula. Marcin Morawski posłał daleką piłkę w kierunku czeskiego zawodnika, jednak dośrodkowanie przeciął wspomniany Balul, który próbował głową podać do swojego bramkarza. Efekt był taki, iż do piłki wcześniej doskoczył Zinke, który technicznym lobem pokonał Piotra Misztala. Po godzinie gry było 2:0 dla miejscowych. W 58 minucie Morawski potężnie uderzył z rzutu wolnego, bramkarz tyszan wypuścił futbolówkę z rąk, a Dariusz Michalak celnie przymierzył do siatki. Niespodziewanie jednak sędzia wskazał na pozycję spaloną strzelca i gola nie uznał. Na szczęście kilkanaście sekund później nie miał już żadnych wątpliwości, iż wałbrzyszanom należała się kolejna bramka. Po dośrodkowaniu z autu doszło do sporego zamieszania w polu karnym rywali, ale znów najlepiej zachował się młodszy z braci Michalaków, który podwyższył prowadzenie Górnika. Kwadrans później nasi powinni byli wygrywać już 3:0, ale Morawski nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego za faul na Marcinie Orłowskim. Ostatni kwadrans należał do GKS-u. I-ligowcy próbowali zmniejszyć dystans do wałbrzyszan, jednak miejscowi pewnie walczyli w defensywie, a świetnie spisujący się między słupkami Damian Jaroszewski był bezbłędny w każdej ze swych interwencji.

Górnik Wałbrzych – GKS Tychy 2:0 (1:0)Bramki: 1:0 Daniel Zinke (34), 2:0 Dariusz Michalak (59)Żółte kartki: Orłowski – Górnik oraz Czupryna, Bukowiec – GKSSędziował: Marcin Bielawski – ZPN KatowiceWidzów: 500Górnik Jaroszewski, Orzech, Wojtarowicz, D. Michalak, Wepa, G. Michalak (62 Matuszak), Rytko, Morawski, Zinke (89 Radziemski), Moszyk (80 Chajewski), Orłowski. Trener: Robert Bubnowicz

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Galeria

I Piknik Militarny – fotorelacja

Przejażdżki pojazdami wojskowymi, pokaz specjalnie szkolonych psów grupy poszukiwawczej straży pożarnej, starcie
Go to Top