Gotowi do zimy

Gotowi do zimy

w Region

Omówienie zasad zimowego utrzymania dróg w sezonie 2012/2013 było głównym tematem spotkania Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego i Komisji Bezpieczeństwa i Porządku w Świdnicy.

Zimowym utrzymaniem dróg w powiecie świdnickim zajmować się będzie Służba Drogowa Powiatu Świdnickiego a wspomagać ją w działaniach będzie Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów. Obie służby nadzorować będą prawie 350 kilometrów dróg powiatowych. Przy drogach ustawiono ponad 12 km. zasłon przeciwśnieżnych. SDPŚ będzie dysponowało w tym sezonie własnym sprzętem, na który się składają: 3 pługopiaskarki, 1 pług wirnikowy, 1 pług na ciągniku i 2 koparko – ładowarki. Dodatkowo do zimowego utrzymania dróg, zgodnie z umową, Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów przeznaczy 5 pługopiaskarek, 1 równiarkę, 1 pług ciężki na samochodzie i 5 koparko – ładowarek. Warto dodać, że dyżury podczas akcji zimowego utrzymania dróg będą pełnione w systemie 2, 3 zmianowym, w godzinach od 4 rano do 22 wieczorem, przy założeniu przeciętnych warunków zimowych. Natomiast podczas wyjątkowo trudnych warunkach pogodowych i obfitych opadów śniegu dyżury będą pełnione całodobowo.

Wykaz telefonów dyżurnych podczas zimowego utrzymania dróg.

– W siedzibie Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego, w Jaworzynie Śląskiej, tel. 74 66 22 920, 601 99 86 30, fax. 74 85 51 415 – W siedzibie Świdnickiego Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów, przy ul. Częstochowskiej, tel. 74 66 22 920, wew. 25

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Toyota się rozpędza

Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) uruchomiła w Wałbrzychu drugą linię produkcyjną małej

Kolejne drogi do remontu

Droga do gruntów rolnych w Grzędach Górnych zostanie poddana przebudowie na długości

W trosce o bezpieczeństwo

Grupa Sudecka GOPR  przeprowadzała cykl ćwiczeń w zakresie ewakuacji i transportu ludzi,
Go to Top