Gra o fundusze

Gra o fundusze

w Aktualności

Uczniowie z wałbrzyskich szkół wezmą udział w projekcie „Wygraj fundusze europejskie". Celem tej nietypowej gry jest ukazanie mieszkańcom Wałbrzycha, że fundusze europejskie są dostępne również w naszym mieście.

Komitet Europejski w Wałbrzychu oraz Polska Fundacja im. Roberta Schumana realizują projekt, w którym głównym zadaniem uczestników będzie zorientowanie się w najważniejszych problemach regionu oraz przedstawienie propozycji rozwiązań za pomocą funduszy europejskich. Około 80 uczniów z Gimnazjum nr 1, 2, 3, 5, 6, 2 i 3 Liceum w Wałbrzychu oraz Zespołu Szkół w Szczawnie – Zdroju stanie do gry; uczestnicy zostaną podzieleni grupy tematyczne monitorujące konkretne dziedziny jak transport, turystyka, pomoc społeczna czy edukacja. Wszelkie działania uczniów będą bacznie obserwowane przez trenerów delegowanych przez Polską Fundację im. Roberta Schumana. Podsumowaniem projektu będzie mini- festyn miejski, podczas którego przedstawione zostaną materiały używane podczas pracy uczniów- prezentacje multimedialne, filmy, wystawy zdjęć, konkursy.

W ramach „Wygraj fundusze europejskie" organizowany jest konkurs fotograficzny. Jest on skierowany do młodzieży do lat 26; uczestnicy mają za zadanie wykonanie zdjęcia prezentującego efekty dotychczasowego wykorzystania funduszy europejskich w najbliższym regionie. Prace w formacie A4 należy dostarczyć do 15 lutego 2010r. do Komitetu Europejskiego Rynek 9 (Biblioteka Pod Atlantami). Gra oraz podsumowanie nastąpi 25 i 26 lutego; fotografie zostaną nagrodzone podczas mini- festynu, który odbędzie się 26 lutego.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Wojskowi w powiecie

Na zaproszenie starosty Krzysztofa Kwiatkowskiego ziemię wałbrzyską odwiedzili  żołnierze z 12 Szczecińskiej

Wypadek paralotniarza

\W okresie wakacyjnym niemal codziennie dochodzi do wypadków w rejonie działania Grupy
Go to Top