Grand Prix MTB Solidarności

Grand Prix MTB Solidarności

w Sport

Tegoroczne Grand Prix MTB Solidarności, które odbędzie się 1 czerwca 2013 roku mają rangę Mistrzostw Dolnego Śląska MTB Cross Country we wszystkich kategoriach wiekowych.

Wyścig kolarski w Jaworzynie Śląskiej jest organizowany po raz dziewiąty, a organizatorzy: Komisja Zakładowa NSZZ "Solidarność" przy ZPS "Karolina" sp. z o. o., Sekcja Kolarska MKS "Karolina" oraz Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej w tym roku zmienili trasę wyścigu. Dotychczas wiódł on po drogach i bezdrożach jaworzyńskiej żwirowni, lecz w tym roku kolarze i kolarki będą rywalizować między sobą w lesie przylegającym do Stadionu Miejskiego przy ulicy Sportowej. Głównym sponsorem imprezy jest Gmina Jaworzyna Śląska, przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Świdnicy. Pula nagród dla zawodników wynosi 8.000,00 złotych i może ulec podwyższeniu w razie uzyskania dodatkowych środków od sponsorów.

Oprócz wyścigów dla zawodników licencjonowanych, odbędą się także specjalne wyścigi w kategoriach dla zawodników niezrzeszonych, nie posiadających licencji. Odbędą się one w następujących kategoriach:

– I kat. – dzieci przedszkolne, 2-6 lat (chłopcy i dziewczęta) – 5 minut- II kat. – dzieci szkoły podstawowej (roczniki 2003-2005) – 5 minut- III kat. – dzieci szkoły podstawowej (roczniki 2000-2002) – 10 minut- IV kat. – młodzież gimnazjalna (1997-1999) – 30 minut- cyklosport mężczyźni (1984- 1995) – 45 minut- VI kat. – masters, 30 lat i starsi open (1983 i starsi) – 45 minut- VII kat. – kobiety open, 15 lat i starsze (1998 i starsze)

Zapisy do startu w zawodach rozpoczynają się o godzinie 8:00, natomiast wyścigi w poszczególnych kategoriach startują od godziny 10:00. Organizatorzy zapraszają zawodników i kibiców do udziału w imprezie.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Zawody rowerowe MTB

Aż 130 zawodników stanęło na starcie zawodów rowerowych, które rozegrano nad zalewem
Go to Top