Grożą blokadą budowy boiska

Grożą blokadą budowy boiska

w Aktualności

– Jeśli nie otrzymamy zaległych pieniędzy zablokujemy budowę tego boiska – mówią zdesperowani podwykonawcy robót przy Szkole nr 26 na Podzamczu. Sugerują, że firma, dla której pracowali jest im winna około 200 tysięcy złotych. Sprawą zainteresowali już prokuraturę.

W sierpniu 2013 roku firmy z Wałbrzycha i jego okolic rozpoczęły prace związane z budową boiska przy Szkole Podstawowej nr 26 na Podzamczu. – Przetarg wygrała firma Moris Sport z podwykonawcą Uniprall. My w tym wszystkim staliśmy się trzecim podwykonawcą – mówi Jerzy Pawłowski z firmy P.P.H.U Viola Jerzy Pawłowski. Jak twierdzą poszkodowani, zgodnie z umową po wykonaniu konkretnego zakresu robót czy wynajmu specjalistycznego sprzętu wystawiali faktury i czekali na ich rozliczenie. – Na początku nic nie wskazywało na to, że pieniądze za naszą pracę nie zostaną nam wypłacone. Pierwsze faktury regulowane były z pewnym opóźnieniem, natomiast na opłacenie pozostałych czekamy do tej pory – dodaje Jerzy Pawłowski. Jak sugeruje on i pozostali wykonawcy firma dla której pracują zwleka z opłatami, wyszukując usterki w wykonanych pracach. Ponadto wysyła pisma, że coś zostało niewłaściwie wykonane i nie funkcjonuje w sposób prawidłowy. Dodatkowo zawyża ilość wypracowanych godzin przez swoich podwykonawców. – Osobiście wybrałem się do tej firmy, aby wyjaśnić całą sytuację, ale nikogo nie zastałem. Powiem więcej nikt tam nawet nie słyszał, żeby taka firma miała tam siedzibę – zaznacza Jerzy Pawłowski. Dlatego postanowił złożyć zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. Łączna kwota niezapłaconych należności poszkodowanym firmom wynosi przeszło 200 tysięcy złotych. Każda z nich jest w tej chwili w sytuacji zatoru płatniczego. Nie jest w stanie opłacić pracowników, kredytów i pokryć innych kosztów związanych z funkcjonowaniem własnych firm. – Przez tą całą sprawę już cztery osoby z mojej firmy straciły pracę. Przez utracone pieniądze nie mam z czego opłacić ubezpieczeń samochodów- mówi z żalem Ryszard Popławski z firmy Handel Detaliczny i Hurtowy Transport Towarowy. Poszkodowani zgodnie informują, że jeżeli płatności nie zostaną uregulowane zablokują teren budowy. O sprawie powiadomiony został urząd Miasta. Poniżej oświadczenie, które dzisiaj trafiło do mediów.

„W związku pojawiającymi się informacjami nt. firm pracujących przy budowie kompleksu sportowego przy Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 26, Biuro Inwestycji wyjaśnia, że na dzień 11.02.2014 roboty budowlane przy budowie kompleksu sportowego nie są zakończone, a tym samym nie zostały do końca rozliczone i odebrane protokołem końcowym, który stanowi podstawę do rozliczenia i oceny jakościowej wykonanych robót. Informujemy, że firma MORIS-SPORT wystawiła faktury zgodnie z umową i harmonogramem do 80% wartości kontraktu za faktycznie wykonane roboty Pozostała część zostanie uregulowana zgodnie z umową. MORIS-SPORT Sp. o.o. zgłosiła pisemnie, przedstawiając do akceptacji Gminie, umowy z podwykonawcami na wykonanie robót budowlanych: firmie AB TECHAndrzej Bartosiewicz oraz ,,UNIPRALL” Sp. z o.o. W umowach MORIS-SPORT zastrzegł, że „Wykonawca nie może zlecić wykonanie części robót lub usług podwykonawcom”. W związku z powyższym Gmina wyraził swoje zaniepokojenie i nakazała wyjaśnienie przez Generalnego Wykonawcę zaistniałej sytuacji w kwestii niedotrzymania zapisów umownych przez firmy podwykonawcze”.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Bezpieczne drogi

Gmina Walim może się pochwalić kolejnym odcinkiem nowego chodnika przy drodze powiatowej

Zachodnia wyremontowana

Zakończyła się bardzo ważna dla mieszkańców powiatu wałbrzyskiego a szczególnie gminy Boguszów-

Mają obwodnicę!

28 października pierwsi kierowcy pojechali wałbrzyską obwodnicą w ciągu drogi krajowej nr
Go to Top