Grozi im 8 lat odsiadki

Grozi im 8 lat odsiadki

w Aktualności

Policjanci z Komisariatu V Policji w Wałbrzychu zatrzymali grupę 5 osób podejrzanych o pobicie 48-letniego mężczyzny. Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu wszystkim zatrzymanym grozi nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu V Policji w Wałbrzychu zatrzymali grupę 5 osób podejrzanych o pobicie 48-latka. 24 maja 2010 r. około godz. 1:40 mężczyzna przechodzący ul. Wańkowicza w Wałbrzychu usłyszał jęki dochodzące z kontenera na śmieci. Gdy zajrzał do środka zobaczył pobitego i związanego mężczyznę. Natychmiast wezwał Policję i Pogotowie Ratunkowe. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że jest to 48-letni mieszkaniec Bielawy, który przebywał u znajomej w Wałbrzychu. Okazało się, że 48-latek wieczorem wracał do domu swojej znajomej. Przechodząc przez podwórko spotkał 31-letnią sąsiadkę, która wspólnie ze swoim konkubentem oraz znajomym piła piwo. Sąsiadka stwierdziła, iż mężczyzna wyraził się o niej niepochlebnie. Wtedy konkubin i znajomy pobili 48-latka i wrzucili go w krzaki.

Do towarzystwa raczącego się, na podwórku, z piwem dołączyło jeszcze dwóch mężczyzn. Gdy usłyszeli całą historię stwierdzili, że tamten dostał za mało. Wyciągnęli go z krzaków. Cała piątka biła go pięściami i kopała. Na koniec związali mu ręcei wrzucili do pojemnika na śmieci.

Wobec 31-letniej kobiety oraz jednego z mężczyzn prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Pozostała trójka została tymczasowo aresztowana na okres 3 miesięcy.

Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu wszystkim zatrzymanym grozi nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Wojskowi w powiecie

Na zaproszenie starosty Krzysztofa Kwiatkowskiego ziemię wałbrzyską odwiedzili  żołnierze z 12 Szczecińskiej

Wypadek paralotniarza

\W okresie wakacyjnym niemal codziennie dochodzi do wypadków w rejonie działania Grupy
Go to Top