Gwiazda na rynku

Gwiazda na rynku

w Aktualności

Będzie promować tegoroczny Festiwal Reżyserii Filmowej w Świdnicy pod hasłem "Świdnica filmem zachwyca", zaplanowanym na dni od 31 maja do 4 czerwca. Znana aktorka Katarzyna Figura spotkała się z dziennikarzami w Świdnickim Ośrodku Kultury.

– Jak Pani przyjęła propozycję udziału w Festiwalu Reżyserii Filmowej?

– Szykuję się do tego wydarzenia już od paru miesięcy, bo reżyser Janusz Zaorski zaprosił mnie do Świdnicy jeszcze jesienią ubiegłego roku. Bardzo się ucieszyłam, zwłaszcza, że mam otrzymać nagrodę za dobrą współpracę z reżyserami, którzy w minionych dziesięcioleciach angażowali mnie do swoich filmów. To dla mnie wielki honor, a poza tym będą pierwszą nagrodzoną kobietą. Do tej pory to wyróżnienia zgarniali koledzy. Cieszę się, że dostrzeżono moją pracę z reżyserami, bo dla mnie dobry kontakt aktor – reżyser, to podstawa udanego, zapadającego w pamięć dzieła. Gdy jest dobra chemia między aktorem i reżyserem, powstają wielkie filmy.

– Pani ma szczęście do dobrych reżyserów?

– Tak, myślę że do tej pory byliśmy wzajemnie z naszej pracy, przy kilkudziesięciu już filmach, zadowoleni. Świadczy o tym także fakt, iż wielu z nich zapraszało mnie do współpracy wielokrotnie. Z Radosławem Piwowarskim, Januszem Zaorskim, Andrzejem Kondratiukiem czy Juliuszem Machulskim robiliśmy wspólnie po trzy – cztery filmy, a efekty zawsze były satysfakcjonujące dla obu stron, no i, oczywiście, dla widza. Także wielokrotnie zdarzało mi się pracować z wybitnymi aktorami, Jerzym Stuhrem, Januszem Gajosem lub Janem Nowickim, co również było dla mnie źródłem wielkiej radości.

– Czym w tej chwili jest Pani zajęta?

– Mam bardzo dużo pracy, choć przede wszystkim staram się być dobrą mamą. Jestem związana na stałe z Teatrem Dramatycznym w Warszawie, gdzie przygotowujemy z reżyserem Pawłem Miśkiewiczem, sztukę wg prozy Jellinek "Kontrakty kupieckie". W teatrze Kapitol gram w przedstawieniu "Gąska" w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza. Jestem bardzo dumna z tego spektaklu, dużo jeździmy z nim po kraju, zapraszam każdego, kto będzie miał okazję wybrać się na to przedstawienie w swoim mieście. Skończyliśmy zdjęcia do filmu "Juma", gdzie grałam z młodym Jakubem Gierszalem, znanym z "Sali samobójców", a już wkrótce rozpoczynamy pracę z Ryszardem Bugajskim przy filmie "Układ zamknięty". Główne role grają tam Janusz Gajos i Kazimierz Kaczor. Natomiast jesienią wejdzie na ekrany "Wyjazd integracyjny" Przemysława Angermana ze znakomitą rolą Tomasza Kota. Kolejne terminy, które już mam zaplanowane, to film Katarzyny Rosłaniec "Baby blues". Proszę mi wierzyć, jestem bardzo zajęta!

– Czy mimo to będzie Panią można spotkać w Świdnicy podczas festiwalu?

– Tak, oczywiście, zamierzam przyjechać do Świdnicy prosto ze zdjęć do "Układu zamkniętego" i mam nadzieję, że uda mi sie pozostać przez wszystkie dni trwania tej imprezy, na którą wszystkich serdecznie zapraszam.

Z artystką, o jej aktualnych zajęciach artystycznych, rozmawiała Barbara Szeligowska.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Cyfrowa Gmina”

Gmina Czarny Bór otrzymała wsparcie w wysokości 100 tysięcy złotych na rozwój
Go to Top