Happy end Victorii

Happy end Victorii

w Sport

Wszystko dobre, co się dobrze kończy. Powyższe stwierdzenie jak ulał pasuje do siatkarzy Victorii PWSZ, którzy mimo iż przegrali najważniejszy mecz rozgrywek, i to w niecodziennych okolicznościach z zespołem SMS PZPS Spała, to jednak minionego sezonu nie mogą uznać za nieudany. Decyzją Polskiego Związku Piłki Siatkowej wałbrzyszanie zagrają bowiem w I lidze.

Jeszcze kilkanaście dni temu nie ukrywaliśmy naszego rozczarowania wynikiem spotkania, które przeszło do historii nie tylko wałbrzyskiej, ale i polskiej siatkówki. Jak pamiętają fani Victorii PWSZ, bo zapewne sami zawodnicy nie chcą wracać do tego meczu, w piątym secie pojedynku z ekipą ze Spały nasi wygrywali 12:2, a mimo to nie zdołali zwyciężyć, a zarazem awansować do I ligi. Choć bowiem wysoko prowadzili, to jednak ostatecznie podopieczni Krzysztofa Janczaka ulegli 15:17. Na szczęście, gdzie zawodnicy nie mogli, tam do akcji skutecznie wkroczyli działacze. Działacze Polskiego Związku Siatkówki należałoby dodać. Na początku obecnego tygodnia PZPS podjął bowiem decyzje, zgodnie z którą skład PlusLigi zostanie powiększony do 14 zespołów. Prawo do występów na najwyższym szczeblu uzyskały MKS Banimex Będzin oraz Cuprum Lubin, czyli odpowiednio czwarta i trzecia drużyna poprzedniego sezonu. Stało się tak, gdyż Camper Wyszków oraz KPS Siedlce zrezygnowały z awansu, mimo iż w sportowej rywalizacji zasłużyły na promocję.

Co najważniejsze jednak, PZPS zdecydował o powiększeniu nie tylko PlusLigi, ale również I ligi, o którą bezskutecznie walczyli wałbrzyszanie. Tym samym mimo porażki z rywalem ze Spały siatkarze Victorii PWSZ awansowali do I ligi, podobnie jak nasz pogromca, Warta Zawiercie oraz Karpaty Krosno. Do tej grupy dołączyli ponadto spadkowicze, czyli AZS AGH 100RK Kraków oraz Kęczanin Kęty, które również skorzystały na decyzji PZPS-u i ponownie wystąpią na zapleczu PlusLigi.

Skład I ligi sezonu 2014/2015: KS Camper Wyszków, KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS, Ślepsk Suwałki, Stal AZS PWSZ Nysa, Krispol Września, Energa Pekpol Ostrołęka, ASPS Avia Świdnik, TKS Nascon Tychy, Aluron Warta Zawiercie, SMS PZPS I Spała, AZS AGH 100RK Kraków, Kęczanin Kety, Victoria PWSZ Wałbrzych, Karpaty Krosno

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Tenis na wózkach

Już po raz VIII zawodnicy walczyli podczas Turnieju Tenisa ziemnego na wózkach.

Wyścig kolarski w Jaczkowie

Deszczowa aura nie odstraszyła najbardziej wytrwałych miłośników jednośladów. Tak jak przystało na
Go to Top