Hip - Hopowo Pod Atlantami

Hip – Hopowo Pod Atlantami

w Kultura

Pawlak i Potrzeb byli gośćmi Biblioteki Pod Atlantami. Dwóch przedstawicieli Hip – Hopu, spotkało się z młodzieżą preferującą ten nurt muzyczny. Artyści opowiadali o początkach subkultury oraz dawali wskazówki dotyczące tworzenia własnych tekstów i podkładu.

To było dość niecodzienne spotkanie w miejskiej bibliotece. Atrium placówki wypełnione było po brzegi dziećmi i młodzieżą słuchającą Hip – Hopu. Potrzeb i Pawlak poprowadzili warsztaty, na których uczestnicy dowiedzieli się o korzeniach muzyki i subkultury hip – hopowej. Artyści opowiedzieli również o trudnej sztuce pisania tekstów i tworzenia ciekawych rymów. – Weźmy przykład, że napisało się dwa wersy, w którym rymują się cztery słowa. Każdy wers ma 16 sylab, ale po 8 następuje rym. W taki sposób można tworzyć rymy wielokrotne, potrójne bądź poczwórne – tłumaczył na spotkaniu Potrzeb. Podczas wykładu hip – hopowcy opowiadali również o produkcji oraz robienia bitów i podkładów pod muzykę. Zainteresowani mogli wypytać również o sposoby masteringu i mixowania utworów w różnych programach komputerowych. Na zakończenie przewidziano również próbkę możliwości dwóch przedstawicieli Hip – Hopu.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Ścisła teatralna czołówka

Zakończyły się 20-te Jubileuszowe Dziecięco-Młodzieżowe Konfrontacje Teatralne Teatrrrałki w Jeleniej Górze. Teatrrrałki

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,
Go to Top