Historyczne występy Victorii i Chełmca

Historyczne występy Victorii i Chełmca

w Sport

Weekendowe zmagania naszych siatkarskich drużyn były pod każdym względem historyczne. Po serii porażek pierwszą ligową wygraną zanotowała bowiem Victoria PWSZ Wałbrzych, która pokonała SMS PZPS Spała 3:1. Ponadto pierwszy punkt w Zina III Lidze Kobiet zdobyły dziewczęta z Chełmca Wodociągów Wałbrzych.

Doczekaliśmy się pierwszego zwycięstwa akademików w rozgrywkach I ligi. W minioną sobotę podopieczni Przemysława Michalczyka pokonali u siebie SMS PZPS Spała 3:1, co od razu przełożyło się na awans w klasyfikacji. Dzięki wygranej wałbrzyszanie przeskoczyli młodzież ze Spały i w końcu opuścili ostatnie miejsce w tabeli. Co ciekawe, niedawny wyczyn może być zaledwie początkiem lepszej passy Victorii, gdyż w kolejnym meczu, do którego dojdzie 7 stycznia nasi zmierzą się z Norwidem Częstochowa. Innymi słowy rywalem, który o 1 punkt wyprzedza akademików.

Victoria PWSZ Wałbrzych – SMS PZPS Spała 3:1 (25:17, 22:25, 25:11, 25:22)

Victoria PWSZ: Pietkiewicz, Schamlewski, Siwicki, Napiórkowski, Magnuszewski, Hukel, Obrębski (libero) oraz Plizga, Durski. Trener: Przemysław Michalczyk

Po ostatnim meczu dobry humor nie opuszczał również siatkarek Chełmca Wodociągów. Po przegranej w I kolejce z liderem z Oławy, w następnej odsłonie dziewczęta Jacka Kurzawińskiego gościły bardziej doświadczoną ekipę Victorii Wałbrzych, z którą po zaciętej walce przegrały 2:3. Tym samym beniaminek zdobył pierwszy punkt w rozgrywkach Zina III Ligi Kobiet, co może może dobrym prognostykiem przed zaplanowanym na 14 stycznia wyjazdowym pojedynkiem z nieco wyżej sklasyfikowanym sąsiadem w tabeli – Ziemią Milicką.

MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych – Victoria Wrocław 2:3 (25:21, 21:25, 24:26, 25:19, 12:15)

Chełmiec: Zdebska, P. Pawelska, Krajewska, I. Groń, Talarska, Regnowska, E. Pawelska (libero) oraz Drzazga, P. Groń, Wróblewska, Sławińska, Urbanowska, Starostka. Trener: Jacek Kurzawiński

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Go to Top