I Cross Mokrzeszowski

I Cross Mokrzeszowski

w Region

Kiepskie warunki atmosferyczne w najmniejszym nawet stopniu nie ostudziły zapału biegaczy, którzy stawili się na I Crossie Mokrzeszowskim. Około 80 elfów, skrzatów, krasnali i młodzików w błyskawicznym tempie zjadło przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego gofry, zapiekanki, ciastka i pączki, aby jak najszybciej otrzymać numer startowy, zapisać się na listę uczestników i poznać trasy biegów właściwych dla swojej kategorii wiekowej.

Z podziwem obserwowano silną grupę wsparcia złożoną z mam kibicujących pod wodzą nauczycielek. Za kulisami żartowano nawet, że I Cross Mokrzeszowski może być początkiem wielkiej kariery przyszłych maratończyków. Przykro, że nie dopisali gimnazjaliści z pobliskich miejscowości, ale honor gimnazjów uratowała młodzież z Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego aż ze Szklarskiej Poręby. Miło było patrzeć na zdyscyplinowane i pełne woli walki dzieciaki, które w swoich profesjonalnych strojach prezentowały się niczym rasowi zawodnicy. Główny bieg dla dorosłych otwierał sezon 2014 Świdnickiego Grand Prix Biegowego. Frekwencja i zaangażowanie uczestników przeszły najśmielsze oczekiwania organizatorów. Na starcie stanęło blisko 100 biegaczy gotowych na przebiegnięcie 8 kilometrów. Mimo trudnej, aczkolwiek malowniczej trasy prowadzącej przez teren parku krajobrazowego aż do rezerwatu przyrody „Jeziorko Daisy", wszyscy dobiegli do mety, a najstarszy uczestnik miał ponad 70 lat. Niewątpliwie prestiż imprezy podniosła zawodniczka, która od lat bierze udział w biegach maratońskich. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mokrzeszowie reprezentowała Jola Akielaszek, uczennica klasy II technikum.

Szczególne podziękowania należą się uczniom z klas II i III technikum, którzy byli odpowiedzialni za poczęstunek, zabezpieczenie i monitoring na trasie biegu oraz pełnili służbę w Ochotniczej Straży Pożarnej. Organizacja Crossu była pierwszym tego typu doświadczeniem dla ZSCKR w Mokrzeszowie. Przedsięwzięcie było możliwe dzięki współpracy z Powiatowym Zrzeszeniem LZS Świdnica (fundator pucharów i dyplomów dla młodzieży gimnazjalnej) i Radą Sołecką wsi Mokrzeszów. Już dziś wiadomo, że Cross Mokrzeszowski na stałe wejdzie do kalendarza imprez szkolnych.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Groźne zderzenie

Pogotowie ratunkowe zabrało kobietę  poszkodowaną w wypadku, do którego doszło dzisiaj w

Nowe atrakcje

Można już wypożyczyć rowery w Parku Aktywności „Czarodziejska Góra” w Jedlinie-Zdroju. Na

SILENTlive

W marcu minęło już trzynaście długich lat zespołu SILENTlive. Grupa od dłuższego

Aktywni Razem” w Jedlinie-Zdroju

Wszystkie dzieci uczęszczające do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego i Niepublicznego Przedszkola w Jedlinie-Zdroju zostały
Go to Top