I Powiatowy Maraton Górski

I Powiatowy Maraton Górski

w Sport

Ruszyły zapisy uczestników I Powiatowego Maratonu Górskiego Ziemi Wałbrzyskiej. Już 29 września miłośnicy biegów górskich, będą mogli wziąć udział w pierwszej edycji biegu na dystansie ok. 42 km.

Trasa przebiegać będzie w Parku Krajobrazowym Sudetów Wałbrzyskich. Biegacze pokonają trasę w okolicach granicy polsko-czeskiej z Głuszycy przez Andrzejówkę do Mieroszowa i z powrotem. Najniższy punkt na trasie to ok. 400 m. n.p.m., a najwyższy szczyt to Suchawa (928 m n.p.m.) Znaczna część trasy przeprowadzona zostanie ścieżkami leśnymi, tylko krótkie odcinki biegu wyznaczone zostały drogami publicznymi. Limit czasu na pokonanie dystansu 42 km wynosić będzie 7 godzin. Liczba zawodników będzie ograniczona do 150, dlatego już dziś zachęcamy do zapisywania się poprzez wypełnienie formularza internetowego. Regulamin imprezy znajduje się na stronie – http://www.zielonesudety.com.pl/index.php/informacje-dla-biegaczy/maraton/regulamin.

Organizatorem imprezy jest Powiat Wałbrzyski, który zlecił realizację zadania Towarzystwu Krzewienia Kultury Fizycznej w Wałbrzychu (TKKF) we współpracy z Wałbrzyskim Klubem Biegacza.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Tenis na wózkach

Już po raz VIII zawodnicy walczyli podczas Turnieju Tenisa ziemnego na wózkach.

Wyścig kolarski w Jaczkowie

Deszczowa aura nie odstraszyła najbardziej wytrwałych miłośników jednośladów. Tak jak przystało na
Go to Top