Idą w dobrym kierunku

Idą w dobrym kierunku

w Gospodarka

– Działacie bardzo prężnie. Skutecznie realizujecie naszą misję – mówił goszczący w środę w świdnicko-wałbrzyskim klubie Rotary w Świdnicy Miroslav Gavryliv, Gubernator Dystryktu 2230 Polska- Ukraina-Białoruś Rotary International.

Tak dobra ocena działalności klubu, którego w tej kadencji prezydentem jest Artur Mazurkiewicz, to efekt aktywnej działalności klubu, która została przedstawiona gubernatorowi na początku spotkania. Szczególnie spodobała mu się inicjatywa dotycząca przyznawania stypendiów zdolnej młodzieży, którą świdnicko-wałbrzyski klub realizuje od sześciu lat. Dzisiaj ich śladem podążają już kolejne kluby. Pozytywnie odniósł się również do pomysłu organizowania balów i koncertów rotariańskich, z których dochód przekazywany jest na statutową działalność. Miroslav Gavryliv zachęcał członków świdnicko-wałbrzyskiego klubu do udziału w seminariach, na których Rotarianie wymieniają się doświadczeniami. Na dowód tego pokazał prezentacje z wizyty w Stanach Zjednoczonych oraz uroczystości przekazania insygniów władzy nowemu Prezydentowi Rotary International Kalyanowi Banerjee. – Zachęcam was również do odmładzania kadry. Wprowadzajcie nowe, młode osoby, które wniosą do naszej organizacji wiele energii. To samo dotyczy kobiet. U nas na Ukrainie stanowią one około jednej czwartej wszystkich członków – przekonywał gubernator dystryktu. W dystrykcie, w którym jest gubernatorem jest 120 klubów.

Kim jest Miroslav Gavryliv?

Urodził się we Lwowie. W czasie praktyk, które odbywał w Stanach Zjednoczonych, został zaproszony na spotkanie klubu Rotary. Zainspirowany ideą służenia innym wrócił do kraju, zakładając we Lwowie inicjatywna grupę, która w 1992 roku została przyjęta do Rotary International. W życiu zawodowym Miroslav Gavryliv jest biznesmenem. Ma żonę Galynę – artystkę malarkę i dwie córki: Hanę i Kalinę.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Toyota się rozpędza

Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) uruchomiła w Wałbrzychu drugą linię produkcyjną małej

Inwestycyjne wsparcie

Uchwałą Sejmiku Województwa Dolnośląskiego przyznano dodatkowe środki na program ochrony gruntów rolnych,

Minister w urzędzie

Reformie rynku pracy oraz zmianom w przepisach pozwalających na zatrudnianie cudzoziemców poświęcone

Umowa podpisana

Pełniący funkcję Burmistrz Miasta Boguszowa-Gorc Krzysztof Kumorek podpisał umowę na realizację zadania
Go to Top