Idealny kadrowiec

Idealny kadrowiec

w Gospodarka

Inauguracyjne spotkanie managerów HR ma być początkiem tworzenia platformy wymiany doświadczeń dla klubów HR, funkcjonujących w poszczególnych podstrefach. – Chcemy wymieniać się doświadczeniami i rozmawiać na trudne tematy – wyjaśnia prezes Invest – Park, Barbara Kaśnikowska.

Partnerami merytorycznymi byli Wyższa Szkoła Handlowa z Wrocławia oraz Sudecki Związek Pracodawców. – Manager HR, czyli Human Resources – tłumacząc wprost, manager zasobów ludzkich – to zupełnie coś innego, niż dawniej kadrowiec czy personalny. Ich rola nie ogranicza się już do sporządzania list obecności i zaplanowania urlopów w firmie. Teraz manager musi zadbać o rozwój kadry, podnoszenie kwalifikacji pracowników, rekrutację i integrację załogi – tłumaczy Barbara Kaśnikowska. W WSSE, gdzie wielu inwestorów pochodzi zza granicy, pojawiają się dodatkowe problemy. – Trudne, skomplikowane i długotrwałe jest uzyskiwanie zezwolenia na pracę dla cudzoziemców. Chcemy wypracować postulaty dla wojewody dolnośląskiego i wniosek o uproszczenie tej procedury, oczywiście z zachowaniem obowiązującego prawa – dodaje prezes Invest Park. O tym, jak ciekawa i satysfakcjonująca może być praca menadżera HR, przekonał Wykład Mistrzowski dr Teresy Kupczyk, prorektora do spraw naukowo-badawczych w Wyższej Szkole Handlowej. Razem z dr Joanną Kubicką, zaprezentowała obecnym wyniki badań, przeprowadzonych w wiodących firmach dolnośląskich. Wynikało z nich, że pracownik jest przede wszystkim kapitałem, a nie kosztem gminy i pod tym kątem należy prowadzić postępowanie w przedsiębiorstwie. – Cała sztuka polega na tym, aby sprawić, by ludzie robili to czego od nich oczekujemy, ale jednocześnie byli zadowoleni – podkreślała dr Teresa Kupczyk.

Dyskusję wywołało wystąpienie przedstawiciela Polskiej Federacji Pracodawców Lewiatan, mec. Piotra Wojciechowskiego, który mówił o nowej ustawie dotyczącej prawa pracy, w tym o wprowadzaniu elastycznego czasu pracy. Uczestnicy spotkania na gorąco komentowali zapisy ustawy, zadawali pytania. Piotr Wojciechowski potrafił wskazać pułapki nowych przepisów, doradzał, jak rozwiązywać problemy. – W tej sprawie będzie konieczny bardzo czujny nadzór, nad rozliczeniami czasu pracy – podpowiadał. Na zakończenie spotkania o działaniu Klubu HR na terenie Podstrefy Dzierżoniów, a także o swoich własnych doświadczeniach i przemyśleniach, mówiła Małgorzata Kwiecień z SKC Haas Polska.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Toyota się rozpędza

Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) uruchomiła w Wałbrzychu drugą linię produkcyjną małej

Inwestycyjne wsparcie

Uchwałą Sejmiku Województwa Dolnośląskiego przyznano dodatkowe środki na program ochrony gruntów rolnych,

Minister w urzędzie

Reformie rynku pracy oraz zmianom w przepisach pozwalających na zatrudnianie cudzoziemców poświęcone
Go to Top