Idiota zanieczyszcza środowisko

Idiota zanieczyszcza środowisko

w Aktualności

Co najbardziej uderza zagranicznych turystów przyjeżdżających do Polski? Brud na ulicach, chodnikach i w lasach. Niestety sami sobie jesteśmy winni.

Sterty śmieci na przystankach i spór o to, kto powinien je sprzątać. Plastikowe i szklane butelki pływające w rzeczkach i potokach. Worki ze śmieciami w przydrożnych rowach. Tak wygląda polska rzeczywistość. Kilka dni temu młodzież wzięła udział w obchodach światowego Dnia Ziemi. Wysprząatała parki, skwery i chodniki. I co z tego? Skoro na następny dzień znów było brudno. Przykład? Proszę bardzo. Droga z Wałbrzycha do Świdnicy przez Modliszów. Stare telewizory, cegłówki, plastik. Góry śmieci przy wjazdach na leśne parkingi. W końcu znowu ktoś posprzątał. Czysto było jeden dzień. W następny pojawiły się kolejne odpady. Tym razem kilkadziesiąt starych, zniszczonych opon. Kierowca samochod zrzucił je na leśny wjazd. Teraz "zdobią" okolicę. Wstyd nam za takich Polaków. Apelujemy do służb mundurowych. Nie miejscie żadncyh skrupułów dla takich brudasów. Wypisujcie im jak największe mandaty. A zdjęcia przysyłajcie do nas. Chętnie je opublikujemy.

Apel do kierowcy, który wyrzucił opony

Idioto! Przeczytaj uważnie

Zużyte opony przyjmuje i wykorzystuje wałbrzyskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Dzięki specjalnej linii technologicznej do rozdrabniania opon samochodowych produkowany jest dla potrzeb zakłądu i innych odbiorców, granulat gumowy o określonych parametrach rozdrobnienia. Powstający granulat pozbawiany jest stali wodzącej w skład budowy opony, odbywa się to na drodze separacji magnetycznej. Granulat gumowy po wymieszaniu w odpowiedniej proporcji z miałem węglowym, stanowi doskonałe paliwo do kotłów rusztowych. Co najważniejsze – obecność granulatu w miale węglowym powoduje poprawienie procesów spalania na ruszcie, w wyniku czego zmniejsza się emisja substancji szkodliwych do środowiska.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Srebrny Krzyż dla starosty

Krzysztof Kwiatkowski, starosta powiatu wałbrzyskiego został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi .

Pierwszy etap wykonany

Blisko 3,2 mln złotych kosztować będzie przebudowa drogi powiatowej nr 3383D- ul.

Powiat pomaga

Żarowski Eletrolux przekazał powiatowi wałbrzyskiemu zmywarkę. Sprzęt trafił do miejsca, gdzie przebywają

Toyota z pomocą Ukrainie

Aż230 obywateli Ukrainy pracuje łącznie w fabrykach Toyoty w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach.
Go to Top