II Festiwal Nordic Walking

II Festiwal Nordic Walking

w Sport

Piękne plenery Powiatu Wałbrzyskiego stały się areną zmagań dla zawodników i miłośników marszu z kijami. Startowały osoby w wieku od 4 do 80 lat. Do wyboru były dwie kategorie: dla amatorów oraz zawodowa. Dopisała piękna pogoda i – zdaniem uczestników – fantastyczna atmosfera. – Kto nie wziął udziału, niech żałuje – mówili po skończonym marszu.

Towarzystwo Rozwoju Sokołowska oraz Powiat Wałbrzyski byli organizatorami drugiego już Festiwalu Nordic Walking Ziemi Wałbrzyskiej. Oprócz zmagań zawodników i amatorów na dystansach 5 i 10 km, były też konkurs Wiedzy o Powiecie Wałbrzyskim i Dolnym Śląsku, a wszystkim zgromadzonym przy Leśnym Źródle w Sokołowsku zagrał zespół WEST BB z Wrocławia . W rywalizacji wzięło udział ponad 100 osób, ponadto 30 osób przeszło trasę rekreacyjnie. Poniżej przedstawimy wyniki zawodów:

     
Kobiety 10 km :
do 30 lat I Kamila Buchla II Monika Kalicińska III Karolina Jania od 30 – 50 lat I Beata Dziura II Hanna Kobus III Małgorzata Krasińska
50 plus I Grażyna Wiercińska – Dera II Elżbieta Jasińska III Gabriela Brzęcka Kobiety 5 km :
do 30 lat: I Magda Milosz II Martyna Dąbrowska III Karolina Szczęsna od 30 – 50 lat I Bernadeta Lubiatowska II Beata Kasprzak III Agnieszka Lipska 50 plus I Mariola Sarnecka II Bogusława Szczęsna III Jola Marek
Mężczyźni 5 km : do 30 lat: I Dawid Wierzbicki II Stanisław Strzałkowski III Adrian Sarnecki od 30 – 50 lat I Roman Dąbrowski II Krzysztof Kowrygin III Marcin Marek 50 plus I Ryszard Stechowiak II Aleksander Mierzyński III Mirosław KalińskiMężczyźni 10 km:
do 30 lat I Arkadiusz Ankiel II Michał Michałów III Jakub Gajewski od 30 do 50 lat I Ireneusz Lubiatowski II Grzegorz Szydłowski III Artur Żak 50 plus I Andrzej Chruszcz II Wiesław Sawicki III Bogdan StępniakW zawodach wzięło również 20 osób z Zespołu Szkół Specjalnych w Wałbrzychu.  Wśród najstarszych uczestników Festiwalu znaleźli się pani Barbara Bator w wieku 72 lat oraz pan Andrzej Bator w wieku 80 lat, natomiast najmłodszą uczestniczką biegu była Julia Nowacka 4 lata, zaś najmłodszym zawodnikiem Bartosz Słomowicz – lat 11.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Wyścig kolarski w Jaczkowie

Deszczowa aura nie odstraszyła najbardziej wytrwałych miłośników jednośladów. Tak jak przystało na
Go to Top