II liga dla Górnika!

II liga dla Górnika!

w Aktualności

Po wygranej z wiceliderem wałbrzyski Górnik jest coraz bliżej awansu do II ligi. Najważniejszy warunek potrzebny każdemu klubowi do awansu już spełniamy. Żaden klub w Polsce nie ma takich kibiców jak Górnik.

 

 

Rozmowa z Czesławem Grzesiakiem, prezesem Górnika Wałbrzych

 

– Czy II liga jest już nasza?

– Robimy wszystko, aby tak było. Organizacyjnie i finansowo mamy to poukładane. Zawodnicy otrzymują wynagrodzenia na czas. Wydaje mi się, że to, co od strony działaczy, klubu mogliśmy zrobić to wykonaliśmy. Teraz reszta jest w nogach zawodników.

– Stać nas na występy w wyższej lidze?

– Na II ligę patrzę znacznie szerzej. Aby osiągnąć to zamierzenie trzeba spełnić kilka warunków. Potrzebna jest baza. Obecnie ją mamy w postaci jednego boiska. Jest zapowiedź i mam nadzieję, że zostanie zrealizowana, że będziemy mieć też boisko treningowe. Jak przychodzi jesień, dzień jest znacznie krótszy, nie mamy gdzie trenować. To jest duży problem. Plany budowy hali oznaczają, że w niedalekiej przyszłości będziemy mieć bardzo dobre warunki, aby przygotowywać się do spotkań, by w ogóle organizować prace klubu i szkolić młodzież. Druga to kwestia to zawodnicy. Tu na pewno będziemy musieli popracować, znaleźć wzmocnienia. Zgodnie z ostatnią decyzją PZPN o tym, że obniża się wiek zawodników tzw. młodzieżowców z 21, obecnie jest 23, będziemy musieli szukać talentów. Będzie tak, że czasami dwóch zawodników do 21 lat zadecyduje o sile drużyny. Najważniejszy element spełniamy. To kibice. Mamy dobrych, wiernych, emocjonalnie zaangażowanych, a nawet czasami trudnych sympatyków.

– Pozostają finanse?

– To najtrudniejszy aspekt. Patrząc na sport w Polsce, jak budowane są kluby można wyróżnić trzy modele. Pierwszy to prywatny, drugi finansowany przez miasto, a trzeci mieszany. Liczy się też forma organizacyjna. W większości III ligowcy to stowarzyszenia kultury fizycznej. My takim właśnie teraz jesteśmy. Przechodząc na wyższy poziom rozgrywek potrzebna jest inna forma. Są to spółki akcyjne, spółki zoo. Dziś jesteśmy w przededniu podjęcia działalności przez spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. To będzie Klub Sportowy Górnik Wałbrzych. W tym tygodniu powinniśmy rozpocząć już jej działalność. Obecnie to rzesza wolontariuszy. Musimy zmienić charakter i podnieść to na wyższy poziom. A to wiąże się z kosztami. To klub tego miasta i powiatu. Niektórzy mówią, że nawet regionu.

– I z tradycjami oraz zdolna młodzieżą.

– W klubie mamy około trzystu młodych ludzi. To aż siedem drużyn na różnych szczeblach rozgrywek. To cztery zespoły grające na szczeblach Dolnego Śląska. Jest też akademia piłkarska, którą prowadzi Włodek Ciołek. Staramy się, aby ta praca była systematyczna i są tego efekty. Paweł Oleksy, który zagrał w reprezentacji Polski do lat 19-stu czy Mateusz Krawiec występujący z Zagłębiu Lubin. Kolejny piłkarz w ŁKS. Oni mogliby zostać tutaj, gdybyśmy osiągnęli wyższy poziom rozgrywek. Może uda się to po awansie.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Wojskowi w powiecie

Na zaproszenie starosty Krzysztofa Kwiatkowskiego ziemię wałbrzyską odwiedzili  żołnierze z 12 Szczecińskiej

Wypadek paralotniarza

\W okresie wakacyjnym niemal codziennie dochodzi do wypadków w rejonie działania Grupy
Go to Top