Impreza jak z bajki

w Region

Rumcajs, Hanka, Calineczka, Kopciuszek a nawet małe czarownice to tylko niektóre bajkowe postacie, które już w sobotę 19 czerwca zjawią się na terenie Fundacji Krzyżowa podczas odbywającego się w tym dniu Festiwalu Bajki. Będzie to jedyny taki festiwal w regionie organizowany przez Powiat Świdnicki wspólnie z partnerem z Miasta Jičín w ramach polsko-czeskiego projektu "Brána do pohádky – Wrota do bajki!".

Już tylko dwa dni dzielą najmłodszych mieszkańców powiatu świdnickiego od jednej z niepowtarzalnych okazji przeniesienia się w magiczny świat bajek i baśni. W sobotę, 19 czerwca o godz. 14.00 na terenie Fundacji „Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego startuje „Festiwal Bajki". Jest to jedyny taki festiwal w regionie, gdzie na mieszkańców naszego powiatu, tych najmłodszych, ale także tych nieco starszych, czeka wspólna zabawa z udziałem Rumcajsa i Hanki. Przyjadą oni z Jičina za sprawą polsko – czeskiego projektu realizowanego przez Powiat Świdnicki i Miasto Jičin w ramach promocji i wspierania rozwoju turystyki krajów przygranicznych.

Imprezę poprzedzi Turniej Rajców organizowany w tym roku przez Gminę Świdnica. W szranki staną włodarze miast i gmin skupionych w ramach Lokalnej Organizacji Turystycznej „Księstwa Świdnicko-Jaworskiego". W epokowych strojach samorządowcy walczyli będą w tajemniczych konkurencjach, które ujawnione zostaną dopiero w dniu Turnieju.

Zaraz po nim władzę w Krzyżowej przejmą najmłodsi mieszkańcy naszego powiatu. Specjalnie dla nich odbędą się pokazy teatrzyków pt. „Kopciuszek" i "Kłopoty Małej Czarownicy" przygotowane przez Bajkowe Przedszkole z Żarowa oraz Przedszkole Miejskie nr 14 ze Świdnicy. Po teatrzyku wystąpią: Zespół Pieśni i Tańca Mokrzeszów w przedstawieniu "Rejs", zespół „Netrafolka" z czeskiego Miasta Jičin, Zespół Tańca Nowoczesnego z Łowicza, Zespół "Perełki" z Kartuz. Zagra także Orkiestra Gitarowa z Jičina. Tuż przez godz. 20.00 odbędzie się losowanie i wręczenie nagród w ramach ogłoszonego wcześniej przez powiat konkursu wiedzy o bajkach dla najmłodszych. A na zakończenie zagrają The Florators i zespół Independent. Będzie także niespodzianka, czyli niezwykle widowiskowy teatr ognia.

Dodatkowo przez cały czas trwania imprezy przygotowano wiele ciekawych atrakcji dla całych rodzin. Odbędą się warsztaty z zakresu malowania bombek, filcowania wełny, papieroplastyki, malowania twarzy i charakteryzacji parateatralnej, wycinankarstwa, plastyki obrzędowej, rzeźbiarstwa i haftu. Oprócz tego będzie można wziąć udział w grach i zabawach sportowych, obejrzeć pokazy rycerskie czy pobawić się na wielkim placu zabaw z dmuchanymi zamkami i długimi zjeżdżalniami.

Zapraszamy wszystkich na Festiwal Bajki do Krzyżowej, w dniu 19 czerwca. Start godz. 14.00. Dla wszystkich tych, którzy nie będą mogli przyjechać własnym transportem kursować będą bezpłatne autobusy zabierające mieszkańców ze wszystkich miejscowości naszego powiatu. Rozkład jazdy bezpłatnych autobusów Festiwalu Bajki: 1. 14.00 Strzegom (Restauracja Rumak)-Żarów (PKP) -Jaworzyna (PKP) -Świdnica (Pl. Grunwaldzki) – Boleścin -Krzyżowa 22.30 Krzyżowa – Boleścin – Świdnica (Pl. Grunwaldzki) -Jaworzyna (PKP) -Żarów (PKP) -Strzegom (Restauracja Rumak) 2. 14.00 Dobromierz (Rynek) -Świebodzice ( PKP) -Świdnica (Pl. Grunwaldzki) – Boleścin -Krzyżowa 22.00 Krzyżowa- Boleścin – Świdnica (Pl. Grunwaldzki) -Świebodzice ( PKP)-Dobromierz (Rynek) 3. 14.00 Marcinowice (Zespół Szkół) -Pszenno (przystanek przy Cukrowni)- Świdnica (Pl. Grunwaldzki) – Boleścin -Krzyżowa 22.00 Krzyżowa – Boleścin -Świdnica (Pl. Grunwaldzki) -Pszenno (przystanek przy Cukrowni)- Marcinowice (Zespół Szkół) 22.30

Rozkład jazdy bezpłatnych autobusów III Turnieju Rycerskiego:

 

Świdnica: Pl. Grunwaldzki – ul. Westerplatte – Boleścin – Krzyżowa: 13.00, 14.00, 15.00

Krzyżowa – Boleścin – Świdnica: ul. Westerplatte – Pl. Grunwaldzki: 17.00, 18.00, 20.00

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Z wizytą u jubilatów

Pary, które obchodziły w ubiegłym roku jubileusz 50-lecia małżeństwa, a z niezależnych

święto policji

W Starych Bogaczowicach odbyła się uroczysta msza święta w intencji policjantów i

Wypadek paralotniarza

\W okresie wakacyjnym niemal codziennie dochodzi do wypadków w rejonie działania Grupy

Nowe drogi

Kolejne drogi transportu rolnego w gminie Czarny Bór zostaną poddane przebudowie.

Kolejna inwestycja wykonana

Zakończyły się prace związane z wykonaniem drenażu opaskowego budynku internatu Młodzieżowego Ośrodka
Go to Top