Informacja będzie jak nowa

Informacja będzie jak nowa

w Aktualności

Szykuje się poważny remont informacji turystycznej w Wałbrzychu. Inwestycja będzie kosztować ponad 100 tys. zł.

Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej, mieszczące się na parterze Biblioteki pod Atlantami w wałbrzyskim rynku przejdzie gruntowną modernizację. 

Na zewnątrz umieszczone zostaną witryny, co pozwoli na prezentację plakatów z materiałami promocyjnymi, kalendarzem wydarzeń oraz aktualnościami. W strategicznych punktach miasta, takich jak dworce, parkingi, duże place, węzły komunikacyjne czy w pobliżu atrakcji turystycznych, umieszczone będą także informacje o istnieniu punktu.

Przyznana na ten cel przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego dotacja dla Wałbrzycha wynosi 69 622 zł, a całkowity koszt inwestycji 108 813 tys. zł. W ramach zadania zakupione zostanie również niezbędne wyposażenie, tak aby unowocześnić ofertę Centrum.

Docelowo Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej będzie współpracować z Polską Organizacją Turystyczną, a także ze szkołami, świetlicami, uczelniami i bibliotekami. Będzie także świadczyć usługi informacyjne, udzielać porad, sprzedawać lub kolportować bezpłatną literaturę turystyczną, pamiątki oraz prowadzić bank ofert turystycznych.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Wojskowi w powiecie

Na zaproszenie starosty Krzysztofa Kwiatkowskiego ziemię wałbrzyską odwiedzili  żołnierze z 12 Szczecińskiej

Wypadek paralotniarza

\W okresie wakacyjnym niemal codziennie dochodzi do wypadków w rejonie działania Grupy
Go to Top