Japonia promuje Osówkę

Japonia promuje Osówkę

w Aktualności

W wydanym w Japonii przewodniku turystycznym głuszycka Osówka stanowi jedno z czterech miejsc, jakie warto zobaczyć na Dolnym Śląsku.

W tym roku nakładem japońskiego wydawnictwa Arukikata ukazał się przewodnik po Czechach, Polsce i Słowacji. Wśród atrakcji naszego kraju wskazano także głuszyckie podziemia. Co ciekawe, znalazły się one w dość wąskim i elitarnym dolnośląskim gronie, tuż obok Wrocławia, Jawora i Świdnicy.- To dla nas ogromne wyróżnienie – komentuje Zdzisław Łazanowski, prezes Osówki podkreślając, że tym samym głuszycki obiekt jest jedynym z terenu ziemi wałbrzyskiej polecanym w japońskim przewodniku.

Ale to nie pierwsza reklama Osówki na terenie kraju kwitnącej wiśni: na początku tego roku program o głuszyckich podziemiach nagrywała telewizja japońska. – Po jego emisji przyjechali do nas przedstawiciele z trzech wydawnictw, których publikacje są kierowane do turysty japońskiego. Ten przewodnik wraz z podziękowaniem został nam przysłany przez jedno z nich – wyjaśnia prezes Osówki. – Turystów z krajów azjatyckich nie mamy jeszcze zbyt wielu, więc tym bardziej mam nadzieję, że przyjadą tu zachęceni opisem w przewodniku – podsumowuje Zdzisław Łazanowski.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Cyfrowa Gmina”

Gmina Czarny Bór otrzymała wsparcie w wysokości 100 tysięcy złotych na rozwój
Go to Top