Jeden radny w kilku radach?

Jeden radny w kilku radach?

w Aktualności

O tym, że jest członkiem rady nadzorczej kompleksu Osówka w Głuszycy Piotr Sosiński, radny sejmiku województwa dolnośląskiego dowiedział się od dziennikarzy naszego portalu i 30 minut. Dokładnie 8 kwietnia twierdził, że jest członkiem zapewniał, że jest radzie nadzorczej Zakładu Usług Mieszkaniowych i Komunalnych w Głuszycy. Burmistrz tej gminy przyznała, że od 12 marca zasiada również w radzie nadzorczej kompleksu Osówka. Panie radny? Czy jeszcze gdzieś Pan jest w radzie nadzorczej, ale o tym nie wie?

Z Piotrem Sosińskim, radnym sejmiku województwa dolnośląskiego rozmawialiśmy w piątek 8 kwietnia w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości. Poniżej zapis rozmowy, która nagrana została kamerą dziennikarzy reginalnejtv.

– W ilu radach nadzorczych może być radny sejmiku województwa dolnośląskiego?- Tak naprawdę w kilku radach nadzorczych jeżeli są to rady nadzorcze spółek całkiem prywatnych. Jeśli jest to spółka z udziałem kapitału województwa dolnośląskiego wówczas nie może być w żadnej radzie nadzorczej. Natomiast jeżeli jest to rada nadzorcza spółki komunalnej , miejskiej bądź wojewódzkiej, ale inne województwa dolnośląskiego, wtedy może być w jednej. – A w ilu Pan jest?.- Jestem w jednej radzie nadzorczej spółki prawa handlowego.- W której?.- Spółce ZUMiK w Głuszycy.- A w Osówce nie?- Być może zostałem tam powołany. Muszę to w takim razie sprawdzić, ale na pewno nie podejmowałem żadnych czynności w tym zakresie. Skonsultuje to z panią burmistrz. Jeżeli rzeczywiście zostałbym powołany to zasada jest taka, że można być w innych, ale bez pobierania wynagrodzenia. Czyli według interpretacji, która pojawiła się w raporcie NIKu- u w ubiegłym roku można być w wielu, ale tylko w jednej za wynagrodzeniem. Ja jestem tylko w jednej za wynagrodzeniem. Jeśli pojawię się w innej to albo zrezygnuję, albo będę tam pracował społecznie- Czy normalną, etyczną rzeczą jest powoływanie radnego sejmiku województwa dolnośląskiego do rady nadzorczej spółki miejskiej w Głuszycy bez jego zgody i wiedzy?- W tej chwili te czynności będą przez mnie sprawdzane i będę mógł się wypowiedzieć dopiero po sprawdzeniu tych informacji.- Czyli to taki prezent, niespodzianka dla Pana? Trochę kuriozalne to zaczyna się robić. Powiem wprost wręcz śmieszne. – Biorę udział i to czynny w pracach rady nadzorczej spółki ZUMiK gdzie jestem szefem. Podejmujemy tam wiele działań dotyczących badania sprawozdania finansowego i tego typu czynności. Nie brałem udziału w żadnym posiedzeniu rady nadzorczej Osówki oraz nie podejmowałem żadnych czynności związanych z tą spółką. Muszę zatem to sprawdzić.- Czyli stan na dzisiaj to jest na 8 kwietnia 2011 roku jest taki, że Pana zdaniem nie jest Pan członkiem rady nadzorczej w kompleksie Osówka. – Wiem, że był taki plan. Czy jestem? Nie wiem. Nie określiłem się, co do stanu prawnego związanego z możliwością powołania mnie do drugiej spółki. Muszę to skonsultować w takim razie z panią burmistrz Głuszycy.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Cyfrowa Gmina”

Gmina Czarny Bór otrzymała wsparcie w wysokości 100 tysięcy złotych na rozwój

Wojskowi w powiecie

Na zaproszenie starosty Krzysztofa Kwiatkowskiego ziemię wałbrzyską odwiedzili  żołnierze z 12 Szczecińskiej
Go to Top