Jeden zamiast trzech

Jeden zamiast trzech

w Aktualności

Roman Szełemej powierzył Zygmuntowi Nowaczykowi sprawy kultury, edukacji i sportu. Jak widzi przyszłą współpracę z nowym szefem w całkiem nowych warunkach? O to Zygmunta Nowaczyka zapytała Barbara Szeligowska.

– Spodziewał się Pan tej nominacji, czy to niespodzianka?

– Niespodzianka, i to bardzo przyjemna. Zamierzam więc wspierać, wykorzystując całą moją wiedzę i doświadczenie, wszelkie zaplanowane, częściowo wspólnie, działania. Mam podstawy, aby uważać, że mogę liczyć ze strony Romana Szełemeja na zrozumienie i współpracę.

– Jakie sprawy są w tej chwili dla Pana najważniejsze?

– Pierwszoplanowe obecnie jest zbliżające się rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Musimy zadbać, aby wszystkie nasze placówki miały pełną jasność własnych zadań i ich finansowania. Ważnym zadaniem będzie wdrożenie nowego projektu, który otrzymał dofinansowanie w wysokości 1 mln 100 tys.zł. Jest to „Indywidualizacja procesu nauczania dla klas młodszych szkół podstawowych". I wreszcie duże przedsięwzięcie, jakim jest budowa żłobków.

– To zupełnie nowe dla Pana doświadczenie. Dotychczas żłobki znajdowały się w gestii służby zdrowia.

– Tak, ale zmieniły się przepisy. Teraz żłobki staną się tym pierwszym ogniwem edukacji. To bardzo ważna decyzja dla wielu rodzin. Daje to szansę, przede wszystkim młodym matkom, na rozwój zawodowy. Zaryzykowałbym nawet twierdzenie, że żłobki mogą się przyczynić do poprawy demografii. Jeśli rodzice będą wiedzieć, że mogą liczyć na miejsce w żłobku, prędzej zdecydują się na kolejnego potomka.

– Teraz dzieci w Wałbrzychu przybywa, czy ubywa?

– Nieznacznie przybywa, a wskaźniki są optymistyczne.

– Szkół nie trzeba likwidować?

– W tej chwili sieć placówek w Wałbrzychu jest optymalna. Nasze wysiłki będą zmierzać do dowartościowania szkół. Myślę o remontach, inwestycjach i zakupach nowoczesnych pomocy naukowych.Bardzo dziękuję za rozmowę.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Nieudany” powrót

Po 11 miesiącach procesu ze Szpitalem Sokołowskiego w Wałbrzychu świdnicki sąd uznał

Udało się!

Rozstrzygnięto przetarg na termomodernizację budynku szkoły w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii im. UNICEF
Go to Top