Jubileusz boguszowskiej szkoły

Jubileusz boguszowskiej szkoły

w Aktualności

Przed nami Jubileusz 70-lecia PSP nr 6 w Boguszowie- Gorcach. – Główne uroczystości odbędą się w piątek 22 kwietnia 2016 roku.

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 9.30 mszą św. w kościele parafialnym pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcie NMP w Boguszowie – Gorcach. Druga część imprezy odbędzie się na terenie szkoły PSP nr 6 przy ul. Kopernika 7, gdzie o godzinie 11.00 nastąpi odsłonięcie pamiątkowej tablicy. Następnie o godzinie 12.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury w Boguszowie – Gorcach uczniowie szkoły przedstawią przygotowany specjalnie na tę okazję program artystyczny. – Jubileusz 70-lecia naszej szkoły to wyjątkowa okazja do wspólnego spotkania po latach, to dla wielu z nas sentymentalna podróż do przeszłości. 15 stycznia 1946 placówka po raz pierwszy otworzyła swoje podwoje dla polskich i niemieckich dzieci. Chodzili do niej dziadkowie i rodzice niejednego z obecnych wychowanków szkoły. Mimo upływu lat, szkoła pozostała ta sama, szkołą bliską dla uczniów, dla jego rodziców – szkołą dbającą o rozwój młodego człowieka, która zawsze mogła poszczycić się swymi wychowankami i zaangażowanymi w pracę ludźmi – mówią nauczyciele.

Uroczystość jest próbą weryfikowania dorobku, próbą jaką w swojej biografii przeżywa każda szkoła. Jest także okazją do osobistego zmierzenia się z tradycją placówki, systemem wartości i wypracowaną renomą . – Nasza szkoła jest silnie osadzona w tradycji, a równocześnie ulegająca dynamicznym przemianom, stawiająca na wszechstronny rozwój ucznia, otwartego na wyzwania współczesnego świata. W minionym dziesięcioleciu nasi uczniowie uczestniczyli w zajęciach realizowanych w ramach 3 projektów unijnych: "Szkoły równych szans", " Boguszowska szóstka- akademią prymusów", "Zrozumieć świat". Cyklicznie organizujemy imprezy środowiskowe: „Dzień walki z dyskryminacją osób niepełnosprawnych”, „Biała Sobota”, „Festyn Święto Rodzin”, konkursy międzyszkolne i powiatowe, a w czerwcu 2015 przeprowadziliśmy charytatywny „Festyn dla Wiktorii”. Placówka posiada plac zabaw dla dzieci Radosna Szkoła, tytuł „Szkoły na pTAK” i „Zielony ogród- przyjazne środowisko dla owadów zapylających". Szkoła dysponuje nowoczesnym wyposażeniem z zakresu TIK , przeszła gruntowny remont i zyskała nowe oblicze, które może stanowić dużą niespodziankę dla byłych absolwentów – podkreśla zgodnie grono pedagogiczne.

Absolwenci, rodzice uczniów i wszyscy przyjaciele szkoły będą mogli przypomnieć sobie historię placówki, ale też poznać jej teraźniejszość, spotkać się z przyjaciółmi oraz dawno niewidzianymi znajomymi. Wszystkich absolwentów, byłych pracowników szkoły, jej przyjaciół i sympatyków zapraszamy na jubileusz siedemdziesięciolecia. Zapraszamy do miejsca, w którym pasja ludzi splata się z losami innych, gdzie mądrość idzie w parze z miłością do przyrody i chęcią poznawania świata.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Konsultacje społeczne

Powiat Wałbrzyski zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących propozycji

Budują obwodnicę

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oficjalnie zainaugurowała rozpoczęcie prac przy

Biała broń

Zamek Książ w Wałbrzychu otrzymał w depozyt minikolekcję broni białej ze zbiorów
Go to Top