Jubileusz ZPiT

Jubileusz ZPiT

w Kultura

W niedzielę 30 maja Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych" rozpoczyna obchody jubileuszu 55-lecia działalności wychowawczo – artystycznej.

Honorowy patronat nad realizacją wszystkich uroczystości objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Pan Marek Łapiński oraz Prezydent Miasta Wałbrzych Pan Piotr Kruczkowski . Program obchodów obejmuje: Mszę Św. W intencji członków Zespołu i ich rodzin (odprawi ją absolwent Zespołu ksiądz Zbigniew Chromy), która odbędzie się w najbliższą niedzielę tj. 30 maja w Kościele p.w. św. Aniołów Stróżów o godz.12:30, Otwarcie Wystawy Jubileuszowej w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej „Bibliotece pod Atlantami" – 30 maja o godz.14:00 (można ją będzie oglądać przez cały miesiąc, do dnia 02 lipca), Koncert Galowy zatytułowany: "Bliskie, Bliższe, Najbliższe" – 04 czerwca o godz. 16:00 w Hali OSiR dedykowany zaproszonym gościom oraz absolwentom, którzy tworzyli 55-letnią historię Zespołu , Wielki Bal Absolwentów również 04 czerwca o godz. 20:30 w Hotelu „Maria",Mieszkańców Wałbrzycha i okolic zapraszamy na wałbrzyski Rynek w dniu 06 czerwca na II Koncert Jubileuszowy. Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych" wystąpi tego dnia o godz. 16:00 podczas Festynu Staropolskiego, którego start zaplanował Wałbrzyski Ośrodek Sportu i Rekreacji na godz.15:00 .

Zespół koncertowy tworzy 120 osób, wśród nich są dzieci, młodzież, studenci i absolwenci, którzy zapragnęli ponownie realizować swoje pasje artystyczne. Przybyli specjalnie na kolejny jubileusz z dalekiej Australii, Kanady, Stanów Zjednoczonych, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Belgii i Francji. Jak zawsze na Galowy Koncert aktualni członkowie wraz z kadrą instruktorów przygotowują nowa pozycję repertuarową, tym razem jest to „Wesele w Spiszu". – Trwają intensywne przygotowania, w które zaangażowani są wszyscy instruktorzy artystyczni i kadra instytucji. Łączy nas wspólny cel, a sił dodają nam nasi wychowankowie. Wspierają nas w zadaniach rodzice członków Zespołu i liczni przyjaciele. Pragniemy wyrazić wdzięczność Gminie Wałbrzych oraz darczyńcom, bez których ciężko byłoby dokonać niezbędnych, jubileuszowych wydatków. Prezentacja nowej pozycji repertuarowej wiąże się z zakupem kostiumów górali spiskich, część strojów czy też obuwia scenicznego trzeba na tą szczególną uroczystość naprawić. Ale jest to bardzo dobra inwestycja. Będzie ona służyć następnym pokoleniom „zespołowiczów" przez kolejne lata. Tych zPaństwa, którym losy Zespołu są bliskie, prosimy o wspieranie naszej działalności, skierowanej przez 55 lat na wychowanie młodego pokolenia w duchu miłości do tradycji regionalnej i ochronę dziedzictwa kulturowego – zachęcają organizatorzy.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

SILENTlive

W marcu minęło już trzynaście długich lat zespołu SILENTlive. Grupa od dłuższego

„Poszukiwania”

W  piątek, 16 kwietnia, odbyło się otwarcie wystawy Łukasza Karkoszki „Poszukiwania” w
Go to Top