Jubileuszowy Koncert Wiłkomirskiego

Jubileuszowy Koncert Wiłkomirskiego

w Kultura

Filharmonia Sudecka w Wałbrzychu już wkrótce będzie obchodzić 35 – lecie swojej działalności. Ta jedna z niewielu instytucji kultury w Wałbrzychu istnieje dzięki determinacji i uporowi jej założyciela i pierwszego dyrektora – Józefa Wiłkomirskiego, który w roku 1978 powołał ją do życia.

Przez kolejne lata Filharmonia przeżywała różne losy ale dzięki rozsądnej i mądrej polityce jej dyrektora zdołała przejść drogę per aspera ad astra. Józef Wiłkomirski rozbudował zespół orkiestry, dzięki czemu melomani mogli słuchać największych dzieł symfonicznych i oratoryjno – kantatowych, sprowadzał wybitnych, światowej sławy solistów i dyrygentów ale także umożliwiał młodym adeptom sztuki muzycznej start w zawodową karierę. Mimo, że od kilku lat przebywa na zasłużonej emeryturze, pozostał aktywny i nadal prężnie działa w środowisku kulturalnym Wałbrzycha. 85 – te urodziny Józefa Wiłkomirskiego muzycy postanowili uczcić w jedyny możliwy sposób – grając koncert pod batutą Mistrza . Mimo, że będą to dla wszystkich bardzo pracowite urodziny, to z pewnością zaznaczą się w wydarzeniach kulturalnych miasta i na długo pozostaną w pamięci wszystkich, którzy przyjdą uhonorować Jubilata. Więcej w piątek w tygodniku 30 Minut.

Koncert odbędzie się 13 maja 2011r. o godz. 19:00 w Sali Koncertowej Filharmonii Sudeckiej.Program:A. Dvořák: Uwertura "Karnawał"J. Wiłkomirski: "Obsesja"P. Czajkowski: V Symfonia e – moll op. 64

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Równorzędne nagrody

Organizowany przez Gminę Czarny Bór, Kopalnię Mineral Polska Sp. z o. o.

„Artyści dzieciom”

W średniowiecznej scenerii Zamku Grodno odbył się wernisaż wystawy ” Artyści dzieciom-

SILENTlive

W marcu minęło już trzynaście długich lat zespołu SILENTlive. Grupa od dłuższego
Go to Top